Obserwuj w Google News

Magda Mołek o kulisach odejścia z TVN. "Dobra decyzja” W tle choroba

3 min. czytania
13.02.2023 13:34
Zareaguj Reakcja

Magda Mołek szczerze opowiedziała o swoim odejściu z telewizji. Gwiazda od 15 lat zmaga się z chorobą, która znacznie utrudniała jej pracę. „To przypadłość większości kobiet ambitnych i zapracowanych” – oświadczyła była gwiazda TVN.

Magda Mołek
fot. Screen Instagram/magda_molek

Magda Mołek rozpoznawalność zyskała w 2002 roku jako dziennikarka TVP,  jednak zaledwie po dwóch latach zmieniła miejsce pracy na TVN, gdzie poprowadziła program „Taniec z gwiazdami” u boku Huberta Urbańskiego. Po wielu latach współpracy z telewizją zdecydowała się na jej zakończenie na rzecz prowadzenia autorskiego kanału na Youtube „W moim stylu”.

Zobacz także:  Magda Mołek rusza na wojnę z systemem. Nie przebiera w słowach

Magda Mołek przez lata była twarzą telewizji TVN

Prezenterka była związana z TVN przez aż 16 lat. Przez 15 lat była prowadzącą „Dzień dobry TVN”, a od 2008 mogliśmy oglądać ją w programie TVN Style „Miasto kobiet”, którym gospodynią była wraz z Dorotą Wellman.

Magda Mołek w 2019 roku zaskoczyła fanów decyzją o odejściu z telewizji. Początkowo nie chciała tłumaczyć powodów tego niespodziewanego kroku i skupiła się na rozwijaniu autorskiego projektu w serwisie Youtube. To w rocznicę powstania „W moim stylu” dziennikarka postanowiła opublikować wyjaśnienia.

Mija rok, odkąd ruszył mój kanał na YouTube. "W moim stylu" powstał, bo chciałam rozmawiać z ludźmi, którzy mają skrzydła. Bo marzyłam o miejscu w mediach, które będzie moje. Bo nie chciałam się już dłużej przepychać z tymi, którzy "wiedzą lepiej". I choć się bałam, to zrobiłam to... A wtedy jakby cały wszechświat stanął po mojej stronie

 – napisała na Instagramie.

Zaapelowała też do swoich obserwatorów, by Ci nie rezygnowali ze swoich marzeń i słuchali intuicji.

Redakcja poleca

Magda Mołek szczerze o chorobie i odejściu z TVN. „To była dobra decyzja”

Obecnie Magda Mołek prężnie działa na Youtube, gdzie w ramach swojego programu przeprowadza wywiady z postaciami znanymi ze świata show-biznesu. Tym razem to ona udzieliła wywiadu, w którym szczerze opowiedziała o swoich problemach zdrowotnych i kulisach odejścia z telewizji.

Jestem zdania, że to kwestia dorosłości i dojrzałości, czy umiemy postawić granice. Dorosły człowiek zna swoje możliwości, potrafi ocenić i nazwać sytuację, w której czuje, że już nie daje rady pracować ponad swoje siły. A mnie oczywiście praca przez prawie 25 lat w różnych telewizjach bardzo wydrenowała, fakt

 – wyznała w rozmowie z „Medonet.pl” 

Jak wyjaśniła Mołek, od lat zmaga się z chorobą Hashimoto, przez co musi szczególnie dbać o swoją formę.

Choroba Hashimoto dopadła mnie już 15 lat temu. To przypadłość większości kobiet ambitnych i zapracowanych. A problemy z tarczycą zostały mi do dzisiaj. One właśnie w momentach, gdy o siebie nie dbam, wracają. Z tej choroby wyszłam oczywiście przy pomocy specjalistów endokrynologów oraz leków, ale ona wraca, gdy nie dbam o dyscyplinę: o właściwe odżywianie, sen, sport i wówczas, kiedy się stresuję

 – powiedziała reporterom portalu gwiazda.

Dodała również, że nie żałuje pożegnania z telewizją. Wręcz przeciwnie – uważa to za jeden ze swoich najlepszych wyborów.

To była dobra decyzja. Była przemyślana, a przede wszystkim była moją decyzją, zbiegła się z czasem pandemii i lockdownem oraz decyzją stacji TVN, że nie będziemy już współpracować przy moim programie w TVN Style. Idealnie się to ułożyło i dziś uważam, że nie mogłam dokonać lepszego wyboru. 30 kwietnia miną już trzy lata, od kiedy działa mój kanał "W moim stylu" na YouTube, a ja codziennie przekonuję się, że to był właściwy krok – wyjawiła.

Oglądacie program Magdy Mołek na Youtubie?

RadioZet.pl/„Medonet.pl” 

Joanna Kurska
10 Zobacz galerię
fot. EXCLUSIVE/RADIOZET.PL