Obserwuj w Google News

Tak Wiśniewski omija polskie prawo. Jak rejestruje w urzędzie dzieci z takimi imionami?

2 min. czytania
25.05.2023 17:08
Zareaguj Reakcja

Michał Wiśniewski bez problemu mógł zarejestrować w urzędzie stanu cywilnego syna Noëla Cloé. Wcześniej udało mu się to z Falco Amadeusem, choć takie imiona są niezgodne z polskimi przepisami. Okazuje się, że wokalista Ich Troje wykorzystuje pewien haczyk. Zdradził, jak udaje mu się "przepchnąć" w urzędzie oryginalne imiona swoich dzieci. 

Michał Wiśniewski
fot. Karol Makurat/REPORTER/EAST NEWS

Michał Wiśniewski ma sześcioro dzieci. Niedawno urodził mu się drugi syn z małżeństwa z Polą WiśniewskąNoël Cloé. Imiona chłopca wzbudziły kontrowersje i naraziły rodziców na drwiny w sieci. Wokalista Ich Troje jednak się tym nie przejmuje. W swojej licznej gromadce ma jeszcze Fabienne, Xaviera, Etiennette, Vivienne Viennę i Falco Amadeusa. Jak mówi, ma słabość do zagranicznych imion. 

- Daję imiona obcobrzmiące, bo przecież jesteśmy w Europie. Gdybym miał ochotę na Świętopełka, to bym dał - mówił niedawno Wiśniewski. 

Co ciekawe, urzędy nie robią mu problemów przy rejestracji, choć imiona jego dzieci nie spełniają wymogów ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego. Jak to się dzieje? 

Redakcja poleca

Michał Wiśniewski o imionach swoich dzieci. Jak rejestruje je w urzędzie? 

Według wspomnianej ustawy kierownik urzędu stanu cywilnego ma prawo odmówić rejestracji imienia dziecka, jeśli jest ono nieprzyzwoite, podane w zdrobniałej formie lub nie pozwala odróżnić płci. Kieruje się przy tym zaleceniami Rady Języka Polskiego, a według niej większość imion dzieci Wiśniewskiego jest po prostu niedopuszczalna.

Okazuje się, że wokalista Ich Troje nie musi się martwić, że urząd nie zaakceptuje mu oryginalnego imienia pociechy. Jak podkreślił w rozmowie z "Faktem", problem rozwiązuje jego podwójne obywatelstwo.

Byłem kiedyś adoptowany przez obywatelkę Niemiec, siostrę mojego ojca. W związku, z czym wszyscy mają też polskie i niemieckie obywatelstwo. Więc generalnie nie można mi tego nie zarejestrować - wyjaśnił. 

Michał Wiśniewski nie obawia się, że jego dzieciom nie spodobają się obcobrzmiące imiona, które wymyślił. Gdyby jednak chciały je sobie w przyszłości zmienić, zostawił im furtkę w postaci drugich imion. U starszych dzieci są one polskie, nadane na cześć mamy lub taty. I tak Fabienne ma na drugie Marta po Marcie "Mandarynie" Mandrykiewicz, Xavier - Michał, a Etiennette - Anna po Annie Świątczak.

Zobacz także:  Sylwia Przybysz pokazała twarz nienarodzonej córki. W komentarzach poruszenie

Michał Wiśniewski i Pola wychowują dziesięcioro dzieci 

Urodzony niedawno Noël Cloé jest drugim wspólnym dzieckiem Poli i Michała Wiśniewskich. Pod koniec stycznia 2021 roku parze urodził się syn Falco Amadeus. Ponadto wokalista Ich Troje ma czworo dzieci ze związków z wokalistkami Ich Troje - Mandaryną i Anną Świątczak. Tylko z Magdą Femme i Dominiką Tajner Wiśniewski nie doczekał się potomstwa. Resztę licznej gromady stanowią dzieci Poli. Piąta żona Michała Wiśniewskiego ma czworo własnych pociech, co sprawia, że w sumie patchworkowa rodzina lidera Ich Troje liczy obecnie dziesięcioro dzieci. 

Zobacz także: Michał Wiśniewski już planuje siódme dziecko? Zaskoczył wszystkich