Obserwuj w Google News

Mama Iwony Wieczorek zdruzgotana "ożywieniem" córki na TikToku

2 min. czytania
27.04.2023 09:30
Zareaguj Reakcja

Rodzina Iwony Wieczorek jest poruszona filmikiem z zaginioną, "ożywioną" przez sztuczną inteligencję, który pojawił się na TikToku. Mama dziewczyny, poszukiwanej od blisko 13 lat, zabrała głos.

Mama Iwony Wieczorek zabrała głos
fot. EAST NEWS

W ostatnich dniach w sieci pojawiło się nagranie, które wywołało olbrzymie kontrowersje. Za sprawą sztucznej inteligencji "ożywiono" zaginioną przed laty Iwonę Wieczorek. W materiale wykorzystano jedno z najbardziej znanych zdjęć zaginionej, upubliczniane przez rodzinę i służby badające tajemniczą sprawę. Dziewczyna rusza ustami i "opowiada" historię z pamiętnego wieczoru, kiedy sama wracała z imprezy ze znajomymi. Wielu internautów nie kryło oburzenia wykorzystaniem wizerunku zaginionej w taki sposób. Głos zabrała także rodzina. Mam Iwony Wieczorek jest zdruzgotana.

Redakcja poleca

Mama Iwony Wieczorek komentuje "ożywienie" zaginionej na TikToku

Śledztwo w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek trwa prawie od 13 lat i dotąd nie przyniosło odpowiedzi na najważniejsze pytania. Trudno sobie wyobrazić, co w tej sytuacji przeżywa rodzina zaginionej. Tym bardziej szokująca wydaje się publikacja w sieci filmiku "z udziałem" dziewczyny. Komputerowo wygenerowana 19-latka mówi do widzów: "Cześć, nie poznajesz mnie? Jestem Iwona Wieczorek". Następnie symulatorem mowy opowiada historię swojego zaginięcia z lekkim uśmiechem na ustach i mrugając oczami. Jeszcze bardziej szokująca jest prośba, którą generowana komputerowo Iwona Wieczorek przedstawia widzom. Chce, by w komentarzach prezentowali własne hipotezy na temat jej zaginięcia.

Zobacz także:  Jasnowidz Wojciech Glanc o sprawie Iwony Wieczorek. Zna winnych? "Rodzina wie, kto to"

Głos w tej sprawie zabrała Iwona Kinda, mama Iwony Wieczorek. Nie kryje poruszenia. W krótkim komentarzu dla "Faktu" przekazała, że ktoś szasta wizerunkiem jej dziecka.

Dlaczego ktoś robi sobie żarty z ludzkiej tragedii?! Dlaczego tego nie ściga się z urzędu, dlaczego to nie jest karalne? Dlaczego szasta się wizerunkiem mojej córki i rodzinną tragedią?

- dopytywała poruszona matka zaginionej.

Przypomnijmy, że Iwona Wieczorek zaginęła nad ranem 17 lipca 2010 roku. Wracała sama do domu w Gdańsku po tym, jak pokłóciła się ze znajomymi w jednym z sopockich klubów. Niestety, na miejsce nie dotarła, a właśnie w tym roku minie 13 lat od jej zaginięcia.