Obserwuj w Google News

Iwona Wieczorek ożywiona przez sztuczną inteligencję. „To chore”

2 min. czytania
26.04.2023 12:44
Zareaguj Reakcja

Media obiegło nagranie, które wywołało ogromne kontrowersje – na filmiku opublikowanym na TikToku można zobaczyć zaginioną przed laty Iwonę Wieczorek, która została „ożywiona” dzięki sztucznej inteligencji. „Nie poznajesz mnie? Jestem Iwona Wieczorek” – można usłyszeć na wideo. W sekcji komentarzy nie brakuje słów oburzenia.

Iwona Wieczorek
fot. WOJCIECH STROZYK/East News/Screen TikTok/histoire.sanglante

Sprawą tajemniczego zaginięcia Iwony Wieczorek żyła cała Polska. Do tej pory nie udało się wyjaśnić, co stało się dziewczyną wracającą w 2010 roku z sopockiej imprezy. W mediach społecznościowych pojawiają się liczne teorie i trwają żywe dyskusje – tym razem wydaje się, że jeden z internautów posunął się o krok za daleko.

Zobacz także:  Jasnowidz Wojciech Glanc o sprawie Iwony Wieczorek. Zna winnych? "Rodzina wie, kto to"

Sprawą Iwony Wieczorek żyje cała Polska. Na TikToku pojawił się niepokojący filmik

Iwona Wieczorek spędzała noc na jednej imprez w Sopocie, jednak według doniesień między 19-latką i jej znajomymi doszło do kłótni, w wyniku czego postanowiła ona wrócić do domu. Młoda kobieta wracała do Gdańska nadmorską alejką, a ślad po niej urwał się obok wejścia na plażę w Jelitkowie.

W ostatnim czasie  wokół tragedii przybywa kontrowersji. W 2019 roku przejęło ją policyjne  Archiwum X, media donoszą o „przełomach”, które często nie wnoszą nic nowego, jednak wywołują kolejne teorie spiskowe szeroko omawiane przez internautów. Jeden z użytkowników TikToka postanowił użyć popularnego ostatnio trendu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Rozwój technologii pozwala nie tylko na generowanie tekstów czy obrazów, ale również „ożywiać” zdjęcia.

Nigdy nie wróciłam do domu, ponieważ zniknęłam w niewyjaśnianych okolicznościach. Do dzisiaj nikt nie wie, co się ze mną stało, a moja rodzina i przyjaciele nadal szukają odpowiedzi na pytanie, co się wydarzyło tamtej nocy

 – można usłyszeć z ust Iwony Wieczorek stworzonej przez sztuczną inteligencję.

Redakcja poleca

Internauci oburzeni filmikiem z Iwoną Wieczorek „ożywioną” przez AI

Wygenerowana przez AI Iwona Wieczorek porusza ustami naśladując mimikę zaginionej 19-latki.  

Policja przeprowadziła liczne poszukiwania, przesłuchania i analizy materiałów, jednakże bezskutecznie

 – mówi w dalszej części kontrowersyjnego nagrania i zwraca się do użytkowników TikToka z prośbą o przedstawienie swoich teorii na temat zaginięcia.

Pod filmikiem pojawiło się mnóstwo komentarzy od oburzonych internautów.  „Zaczyna mnie przerażać ta wirtualna rzeczywistość. Za chwilę nie będziemy wiedzieli, co jest prawdą a co fikcją; Przerażająca technologia, to chore, co musi czuć rodzina; Najstraszniejsze jest to, że ona mówi to w pierwszej osobie” – można przeczytać.

Ból. Kolosalna trauma. To rozdrapywanie zabliźnionej rany. Mówimy o sytuacji, w której najbliżsi wciąż żywią nadzieję, że ona żyje i kiedyś wróci. Jeśli nie wiedzieli, że taka projekcja powstała, musieli przeżyć ogromny ból i to przeżyć po raz kolejny. Każda taka sytuacja to rozdrapanie rany. Gigantyczna trauma

 — powiedział w rozmowie z „Faktem” psycholog Czesław Michalczyk.

A Wy co myślicie o całej sprawie?

RadioZet.pl/”Fakt”