NFZ żąda wyjaśnień od Mamy Ginekolog. Fundusz wydał oświadczenie

06.02.2023 17:58

Nicole Sochacki-Wójcicka, znana jako Mama Ginekolog, wywołała burzę wyznaniem, że przyjmuje rodzinę i znajome poza kolejką. Na aferę wokół znanej lekarki zareagował Narodowy Fundusz Zdrowia i poprosił szpital, w którym pracuje Sochacki-Wójcicka o złożenie wyjaśnień. 

Mama Ginekolog Nicole Sochacki-Wójcicka
fot. Piotr Molecki/East News

Mama Ginekolog wyznała w sieci, że przyjmuje rodzinę i koleżanki poza kolejką. Wizyty znajomych Nicole Sochacki-Wójcickiej mają się odbywać w szpitalu, w którym świadczone są usługi w ramach NFZ. Znana na Instagramie lekarka podkreśliła, że praktyka jest powszechnie spotykana w jej środowisku.

Każdy tak robi. Ja o tym rozmawiałam z zarządem, z profesorem. To jest normalne. To jest też sposób, żeby skrócić kolejki i dostęp po prostu do lekarza - tłumaczyła Mama Ginekolog. 

W swoim oświadczeniu zapewniła, że chodzi o nagłe przypadki, gdy pacjentka nie może czekać z problemem. Oświadczyła też, że nie jest prawdą, iż przyjmując znajome poza kolejką, pozbawia inne kobiety świadczeń. 

Afera z Mamą Ginekolog. NFZ zażądał wyjaśnień

Na zamieszanie wokół sprawy Mamy Ginekolog zareagował na Twitterze Narodowy Fundusz Zdrowia. W oświadczeniu czytamy, że nie ma zgody na przyjmowanie znajomych poza kolejką w ramach kontraktu z NFZ. Ponadto Fundusz domaga się wyjaśnień od Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, w którym przyjmuje Nicole Sochacki-Wójcicka. 

"Nie ma zgody na przyjmowanie koleżanek i rodziny poza kolejnością w ramach kontraktu z NFZ. W trybie pilnym żądamy wyjaśnień od Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, gdzie przyjmuje Mama Ginekolog. Nie ma lepszych i gorszych pacjentów" - czytamy w opublikowanym tweecie. 

Mama Ginekolog została skrytykowana w sieci za szczerzenie nepotyzmu i umacnianie patologicznych zwyczajów w ochronie zdrowia. Ulubioną ginekolożkę polskich celebrytek zganiły m.in. Maja Staśko i Karolina Korwin-Piotrowska. Przypomnijmy, że jedną ze słynnych pacjentek Mamy Ginekolog jest Lil Masti (dawniej Seks Masterka), która niedawno zrelacjonowała dopochwowe USG w gabinecie Sochacki-Wójcickiej.

Lil Masti zmiażdżona za pokazanie ciążowego USG. Przesadziła? [WIDEO]

loader