Majonez Magdy Gessler najdroższy w kraju? Cena zwala z nóg

17.03.2023 16:24

Nowa oferta wielkanocna Magdy Gessler zszokowała internautów. Restauratorka w tym roku naprawdę zaszalała z cenami. Ile trzeba zapłacić za mały słoiczek majonezu? Jeszcze niedawno opakowanie 200 ml kosztowało „tylko” 18 zł.

Ceny u Magdy Gessler szokują. Majonez to przesada?
fot. TRICOLORS/East News

Magda Gessler oprócz kilku restauracji prowadzi również własne delikatesy. Zakupy w sklepie robi się drogą internetową zamawiając produkty na stronie. Wysyłane są w ciągu maksymalnie trzech dni. Warto jednak mieć na uwadze, że nie wszystko jest dostępne dla każdego – niektóre produkty (np. majonez) można odebrać osobiście w restauracji „U Fukiera” w Warszawie (po uprzednim umówieniu się) lub po prostu trzeba mieszkać w stolicy, bo tylko tam są dostarczane.

Zobacz też: Magda Gessler w „Kuchennych rewolucjach” rzuca mięsem. „No ku*wa!”

Cena majonezu u Magdy Gessler. Przesada? 

W związku z szalejącą inflacją ceny majonezu poszybowały drastycznie w górę. Jak podaje portal dlahandlu.pl produkt ten podrożał nawet o 100%. W 2020 roku za 7 zł można było kupić słoik 900 ml. Dziś 7 zł kosztuje mały słoiczek 200 ml, a za duży trzeba zapłacić 16.

Choć u Magdy Gessler tanio nigdy nie było, to dziś ceny szokują internatów. Jeszcze niedawno 200 ml majonezu z delikatesów restauratorki kosztowało 18 zł, dziś kosztuje 23. Gwiazda zapewnia, że przepis pochodzi jeszcze od jej babci, jednak czy to wystarczy, by wartość produktu była aż tak wysoka?

Na stronie sklepu czytamy, że w skład majonezu wchodzą: wiejskie jaja, olej rzepakowy, ocet spirytusowy, czosnek, musztarda rosyjska, sól i pieprz.

Ceny jedzenia od Magdy Gessler

Taki sam mały słoiczek pasty jajecznej od restauratorki kosztuje 33 zł. Oprócz jaj w składzie znajdują się jeszcze: majonez, chrzan, szczypior, sól, pieprz. Sos tatarski jest jeszcze droższy – za niego należy zapłacić już 39 zł. I wciąż mowa o pojemności 200 ml. Nieco większy jest z kolei słoik sałatki jarzynowej. Ten ma 300 ml i kosztuje już 41 zł.

Gwiazda „Kuchennych Rewolucji” liczy sobie również 35 zł za kilogram chleba i aż 21 zł za 900 ml ogórków kiszonych. Ceny warte skosztowania rodowych receptur rodziny Magdy Gessler?

Zobacz też: Magda Gessler sprzedaje pączki wypełnione miłością. Taniej niż u Wojewódzkiego

loader
Gwiazdy zwolnione z TVP. Przykre, jak się z nimi pożegnano [FOTO]
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News