Obserwuj w Google News

Magda Gessler wspomina zmarłą uczestniczkę "Kuchennych rewolucji". Poruszające słowa

2 min. czytania
22.02.2023 12:15

Zmarła Renata Kowalczyk, restauratorka, która w 2011 roku pojawiła się w "Kuchennych rewolucjach". Jej śmierć była ogromnym zaskoczeniem dla fanów programu. Magda Gessler także nie kryła poruszenia.

Magda Gessler wspomina zmarłą uczestniczkę "Kuchennych rewolucji". Poruszające słowa
fot. Screen/Kuchenne rewolucje/TVN, MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News

Renata Kowalczyk prowadziła restaurację "Obrochtówka". Z pomocą Magdy Gessler w 2011 roku zmienił swój przybytek w perłę na gastronomicznej mapie Zakopanego. Zasłynęła nie tylko jako dobra restauratorka, ale także jako osoba o wyjątkowym charakterze. Kowalczyk nie musiała się starać, by podbić serca widzów. Taniec, który wykonała z Magdą, zapisał się w historii programu i przez lata wywoływał uśmiech na twarzach fanów.

Renata Kowalczyk zmarła nagle. O jej odejściu poinformowano za pomocą mediów społecznościowych.

Z przykrością chcemy wam przekazać informację, że nasza kochana szefowa Renata odeszła nagle 18 lutego 2023 r. Nasze serca rozpadły się na kawałki, była dla nas ostoją spokoju, szefową, ale i mamą. Każdy, kto miał okazję poznać Renatę, wiedział, jakim cudownym i pogodnym człowiekiem była - czytamy w oświadczeniu.

Kobieta miała 50 lat.

Zobacz także: Zmarła pani Renata z "Kuchennych rewolucji". Pożegnalny post córki wyciska łzy [FOTO]

Nie żyje uczestniczka "Kuchennych rewolucji". Magda Gessler wspomina Renatę Kowalczyk

Tragiczne wieści o śmierci restauratorki wstrząsnęły fanami "Kuchennych rewolucji". Były też ciosem dla samej Magdy Gessler, która zdobyła się na krótki, poruszający komentarz.

Pamiętam ją doskonale. Nie da się ukryć, że to była góralka pełną gębą. Z dużym uśmiechem, ogromną odwagą. Ta rewolucja była bardzo pyszna, bardzo widowiskowa no i trwała. Zrobiliśmy wtedy baranka z masła na wejście gości. Tam rzeczywiście po raz pierwszy odrodził się kult baraniny, o którym Zakopane czasem zapomina. To tam jest jedna z najlepszych pieczeni baranich w Zakopanem - powiedziała w rozmowie z Faktem.

Magda przyznała, że zdarzyło jej się odwiedzić restaurację Renaty Kowalczyk po zakończeniu programu.

Współczucia i kondolencje dla rodziny. Po programie udało mi się u niej dwa razy jeszcze być. Jestem przekonana, że jej rodzina, w imię jej zaangażowania i pasji, będzie kontynuował pracę mamy i babci - dodała.
Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Fakt.pl/Facebook: Karczma Obrochtowka