Zamknij

Krzysztof Krawczyk chorował na Alzheimera? Wdowa zabrała głos

04.11.2021 14:07

Krzysztof Krawczyk zmarł wieku 74 lat. Syn gwiazdora stwierdził, że przed śmiercią artysta poważnie niedomagał, a jego stan miała pogarszać choroba Alzheimera. Na wyznanie juniora zareagowała wdowa, Ewa Krawczyk. 

Krzysztof Krawczyk
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/EAST NEWS

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia kilka dni po opuszczeniu szpitala. 74-letni gwiazdor przebywał tam w związku z zakażeniem SARS-CoV-2 i choć udało mu się pokonać koronawirusa, w Poniedziałek Wielkanocy jego stan nagle się pogorszył. Jak tłumaczyli bliscy, artysta od dawna zmagał się z problemami zdrowotnymi. Kilka lat temu przeszedł zabieg w związku z migotaniem przedsionków. Cierpiał też na arytmię

Krzysztof tracił przytomność. Z minuty na minutę było coraz gorzej. Na koniec nie było z nim kontaktu, był nieświadomy - opowiadał menadżer Andrzej Kosmala. Miał kilka chorób współistniejących. Od pewnego czasu miał problemy z sercem, a dokładnie migotanie przedsionków. Miał również problemy z płucami i oddychaniem - podkreślił. 

Ponadto Krzysztof Krawczyk cierpiał na chorobę Parkinsona, o czym w biografii artysty wspominała Ewa Krawczyk.

Choroba Krzysia zaczęła się już 20 lat temu drżeniem głowy. Był to początek Parkinsona. Leki średnio pomagały. W kościele, jak słuchał kazania, to musiałam go prosić, żeby coś zrobił, bo głowa mu tak chodziła, że nawet ja to czułam, siedząc obok, a ludzie siedzący z tyłu widzieli - wyznała wdowa w książce "Krzysztof Krawczyk. Życie jak wino". 

Krzysztof Krawczyk miał chorobę Alzheimera? Wdowa zaprzecza słowom juniora

W rozmowie z Mają Rutkowski syn Krzysztofa Krawczyka opowiedział o stanie piosenkarza w ostatnich miesiącach życia. Junior stwierdził, że ojciec zmagał się z postępującą chorobą otępienną. 

Nawet nie wiedziałem, co się działo z tatą i jak źle było z nim, bo jak się okazuje, on już około 20 lat przed swoim odejściem miał chorobowe problemy - powiedział Krzysztof Igor. Parkinson pod koniec, ale i też Alzheimer. Nie pamiętał… Wydawało mi się, że on na przyjęciach rodzinnych nie rozpoznaje mnie, przez nastawienie. Ale to już była choroba - dodał. 

Wyznaniem Krzysztofa juniora zaskoczona jest Ewa Krawczyk. Wdowa kategorycznie zaprzeczyła, że jej 74-letni mąż cierpiał na chorobę Alzheimera

To jest kłamstwo, od razu mówię. Jest to nieprawda - podkreśliła Krawczyk w rozmowie z Plejadą. 

Wdowa i junior toczą sprawę w sądzie o podział majątku. W wywiadzie Mai Rutkowski Krzysztof Igor i Marian Lichtman sugerowali, że Krawczyk mógł podpisać testament zupełnie nieświadomie, a wszystkiemu winna mogła być jego choroba. 

Marian Lichtman zniesmaczony grobem Krawczyka. Nowy pomysł Kosmali ocenia jako kuriozalny
 

EN_01323934_0117
fot. Lukasz Kalinowski/East News
loader