Zamknij

Krzysztof Czeczot szczerze o uzależnieniu. "Sprzątający wymioty pijanego kolegi"

08.12.2022 16:11

Krzysztof Czeczot postanowił uczcić w mediach społecznościowych szóstą rocznicę życia w trzeźwości. Aktor otwarcie opowiedział o zmaganiach z uzależnieniem od alkoholu, zaapelował także do swoich fanów. 

Krzysztof Czeczot
fot. TRICOLORS/East News

Krzysztof Czeczot to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, jednak ciężko nazwać go grającym w filmach celebrytą. Reżyser kryminalnego serialu RadiaZET "Niech to usłyszą" nie zwykł brylować na branżowych imprezach i dbać o popularność, choć jest w stałym kontakcie z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. W najnowszym wpisie 43-latek otworzył się na temat swojej walki z uzależnieniem od alkoholu. Z okazji szóstej rocznicy trzeźwości zaapelował do internautów.

Krzysztof Czeczot świętuje rocznicę trzeźwości. Polski aktor szczerze o uzależnieniu od alkoholu

Na profilu Krzysztofa Czeczota na Instagramie pojawił się wpis, w którym aktor poinformował, że od sześciu lat żyje w abstynencji. Nie ukrywał, że cieszy się ze zmiany stylu życia, na którą zdecydował się dla dobra swojego i swoich bliskich.

- Leżę na kanapie i myślę o tym, że wczoraj miałem swoje święto. Rocznicę trzeźwości. Ostatni obraz, jaki pamiętam z mojego tanga, to ja, pijany, sprzątający wymioty pijanego kolegi. Masakra. 6.12.2016. Od tego dnia jestem trzeźwy (...) Zrobiłem to, żeby zatrzymać jakiś dance macabre mojego dziedzictwa. Pewnie zrobiłem to dla dziecka. No i dla siebie. Inaczej: dla siebie i dla dziecka - poinformował.

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Czeczot zaapelował do internautów i poradził, gdzie mogą szukać pomocy dla siebie i bliskich. Podkreślił, że niezwykle ważny jest czas i skorzystanie ze wsparcia jak najszybciej. Podał także przykłady innych znanych postaci, które podjęły walkę z uzależnieniem.

- Jeżeli widzisz obok siebie kogoś, kto zmaga się z tym tematem, powiedz mu, że tak nie musi być całe życie. I że każdy moment na zmianę jest dobry (...) Jeżeli nie masz pieniędzy, idź po pomoc do publicznych miejsc finansowanych przez NFZ. Tam także pracują świetni specjaliści (...) poszukaj w necie, co mówią Borys Szyc czy Misiek Koterski, Marek Sekielski i wielu innych fajnych i mądrych ludzi. Ważne, żebyś zaczął dziś. Czas płynie bardzo szybko. Szkoda życia - podsumował.

Fani Krzysztofa podziękowali mu za odwagę i poruszenie tego niezwykle istotnego, choć dla wielu nadal trudnego tematu. Warto pamiętać, że alkoholizm to choroba i nie powinniśmy się bać czy wstydzić poszukiwania pomocy.

loader