Obserwuj w Google News

Król Karol III ma dość. „Nie jesteś już częścią rodziny”. Co na to książę?

2 min. czytania
26.05.2023 10:48

Karol III zaprowadza swoje porządki na dworze. Król nie patyczkuje się z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej i ostro traktuje skompromitowanego księcia. Duży wpływ na decyzje ojca ma mieć jego starszy syn, William.

król-karol-iii-ma-dość-nie-jesteś-już-częścią-rodziny-co-na-to-książę
fot. Rex Features/East News

Karol III niedawno został koronowany i oficjalnie stał się następcą Elżbiety II. Wielu Brytyjczyków uważa, że powinien on od razu oddać władze w ręce księcia Williama. Fanów starszego syna księżnej Diany może ucieszyć fakt, że podobno ma on duży wpływ na decyzje ojca. Ponoć to właśnie mąż księżnej Kate podjął decyzję o ostrym podejściu do skompromitowanego księcia Andrzeja. Na jaw wyszły kolejne skomplikowane relacje członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

Króla Karol III nie odpuści bratu. Książę Andrzej drży na myśl o księciu Williamie

W 2020 roku książę Andrzej został oskarżony o korzystanie z usług Jeffreya Epsteina, który oferował za pieniądze nieletnie kobiety wpływowym przyjaciołom. Pierwsza na aferę zareagowała królowa Elżbieta II, która pozbawiła syna wszystkich przywilejów i patronatów.

Odsunięcie Andrzeja od oficjalnych obowiązków „royalsów” według Karola i Williama ma być jednak za małą karą. Król zdecydował, że nie będzie mógł on już liczyć na ochronę finansową podatników. Następnie obciął też jego fundusze na ekstrawaganckie zachcianki takie jak wizyty szamana.

Wkrótce wyszło na jaw, że książę Andrzej będzie musiał opuścić swoją posiadłość w Royal Lodge i oddać ją księżnej Kate i księciu Williamowi. Król Karol III miał się posunąć do sprytnych zagrywek i odciąć bratu prąd i wodę. Wszystko by się wyprowadził.

Redakcja poleca

Women’s Day, powołując się na źródła związane z Pałacem Buckingham, podaje, że mózgiem całej operacji ma być nie król Karol, a książę William. Starszy syn monarchy chce odsunąć od rodziny nie tylko księcia Harry’ego, ale i skompromitowanego wuja. William ma mieć ponoć duży wpływ na ojca i zrobi wszystko, by rodzina królewska trzymała się z dala od skandalów, które wywołują niesforni młodsi bracia.

krol-karol-iii-książę-william-książę-andrzej-okładka-womans-day
fot. Okładka Woman's Day
Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS