Obserwuj w Google News

Katarzyna Dowbor wbija szpilę kolegom z „Nasz nowy dom”. Poszło o Telekamery

3 min. czytania
01.06.2023 09:11
Zareaguj Reakcja

Katarzyna Dowbor rozstała się z programem „Nasz nowy dom”. Krótko później show Polsatu nagrodzono Telekamerą. Była prowadząca nie mogła odebrać nagrody osobiście i nie kryła swojego rozgoryczenia z tego powodu. Niedawno wbiła szpilę kolegom z produkcji.

Katarzyna Dowbor wbija szpilę kolegom z „Nasz nowy dom”. Poszło o Telekamery
fot. Mateusz Jagielski/East News

Katarzyna Dowbor przez dekadę prowadziła „Nasz nowy dom”. W tym czasie pomogła poprawić warunki mieszkaniowe prawie trzystu rodzin, a jej program królował na antenie Polsatu. Niestety bez względu na jej zasługi dla ludzi i stacji, postanowiono rozwiązać z Dowbor umowę. Była prowadząca winą za utratę posady obarczyła Edwarda Miszczaka, który od jakiegoś czasu rządzi w słonecznej stacji twardą ręką.

Podziękowano mi za współpracę. Dziesięć lat temu rozstała się ze mną TVP po trzydziestu latach pracy. W tym roku obchodzę czterdziestolecie pracy zawodowej i podziękowano mi za współpracę z Polsatem. Nowe szefostwo, nowe porządki... i to odmładzanie wszystkiego i wszystkich - napisała na Instagramie Dowbor.

Produkcja jednak nie zniknęła z anteny. Dosyć szybko wybrano następczynię lubianej przez widzów Katarzyny Dowbor. W jej buty weszła Elżbieta Romanowska.

„Nasz nowy dom” nagrodzony Telekamerą. Katarzyna Dowbor została pominięta?

Echa zwolnienia byłej prowadzącej ledwo zdążyły przycichnąć, a wokół programu znowu rozpętała się burza. Pod koniec maja „Nasz nowy dom” nagrodzono Telekamerą, ale nikt nie podziękował Katarzynie Dowbor.

Nasz nowy dom nagrodzony Telekamerą Tele Tygodnia 2023 w kategorii "Najlepszy program". To już drugie takie nasze wyróżnienie! Drodzy widzowie! Dziękujemy, że jesteście z nami! Bez Was by tego nie było! - czytamy na instagramowym profilu produkcji.

Wśród widzów wybrzmiały głosy niezadowolenia. Zachwycona tym faktem nie była także sama zainteresowana. W sieci zaczęły pojawiać się doniesienia, sugerujące, że Dowbor nie była zaproszona na galę.

Program „Nasz nowy dom” wygrał Telekamerę. Dowbor nie była zaproszona na galę?

Widzowie wiedzieli, że sukces programu to jej zasługa. Katarzyna Dowbor sięgnęła po media społecznościowe, by podzielić się z fanami swoją wdzięcznością. Jednocześnie zasugerowała, że nie zaproszono jej na ceremonię wręczenia nagród.

Niestety, nie dano mi szansy osobistego podziękowania Wam podczas gali, dlatego robię to poprzez media społecznościowe. Dla całej załogi, która przy tym projekcie pracowała przez ostatnich 10 lat to ogromne docenienie ich pracy w bardzo trudnych warunkach. Jesteście Wielcy! - napisała.

Okazuje się jednak, że Dowbor otrzymała zaproszenie na galę. Informację tę przekazała Plotkowi Agnieszka Winiarska z biura prasowego telewizji Puls.

Dowbor najwyraźniej nie zamierza schodzić z wojennej ścieżki. Chociaż w instagramowym wpisie podziękowała byłym współpracownikom, niedawno w rozmowie z Plotkiem ujawniła, że czuła się całkowicie zlekceważona przez dawnych kolegów z pracy.

Patrząc na to, co wydarzyło się na scenie, gdy odbierano nagrodę za program, który prowadziłam dziesięć lat, dobrze się stało, że mnie nie było. Skoro produkcja udaje, że nigdy nie prowadziłam tego programu, nie zaprasza mnie tam, to byłoby to bardzo niezręczne i niekomfortowe, gdybym się jednak pojawiła i oglądała ich przemowę z pozycji widowni. Wyświadczyłam im tylko przysługę, że mnie nie było. Pracowałam z nimi tyle lat, myślałam, że się lubimy i szanujemy, a wygląda na to, że ja dla nich już nie istnieję od chwili, gdy mnie zwolnił dyrektor Miszczak. Przykre... — żaliła się była gwiazda Polsatu.

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News

Źródła: RadioZET.pl/Plotek.pl