Karpiel-Bułecka o zaburzeniach lękowych. „Moje problemy zostały rozdmuchane”
Sebastian Karpiel-Bułecka ponownie wypowiedział się na temat zdrowia psychicznego. Piosenkarz uważa, że jego problemy zostały rozdmuchane. Muzyk podkreślił, że dzięki pomocy specjalistów udało mu się już wyjść na prostą.

Sebastian Karpiel-Bułecka jakiś czas temu opowiedział o swoich problemach zdrowotnych. Muzyk przyznał, że zmagał się z nerwicą lękową. Lider zespołu Zakopower wyznał, że czasami wychodząc na scenę, bał się o swoje życie.
- Dla osób zdrowych są to często tematy abstrakcyjne, widzą faceta, który ma żonę, dzieci, w miarę dobrze wygląda i nagle ktoś taki mówi, że ma lęki, że tak, jak to było w moim przypadku, boi się, że wyjdzie na scenę i umrze - mówił.
Niedawno stwierdził, że reakcja ludzi na to wyznanie bardzo go zaskoczyła, a jego problemy zostały niepotrzebnie rozdmuchane.
Sebastian Karpiel-Bułecka o zdrowiu psychicznym. „To nie wstyd przyznać się do problemów z psychiką”
Piosenkarz udzielił wywiadu dziennikarzom Vivy! i powrócił do tematu jego zmagań z nerwicą lękową.
- Trochę te moje problemy zostały rozdmuchane po tym, jak wziąłem udział w kampanii, która miała zwrócić uwagę na stygmatyzację osób z różnymi zaburzeniami lękowymi i depresją. Nagle mnóstwo ludzi zaczęło do mnie dzwonić i pisać, oferując pomoc, bo te informacje szybko urosły do takich rozmiarów, jakbym już był na dnie - opowiadał.
Sebastian nie żałuje jednak udziału w kampanii społecznej i podkreśla, że poradził sobie ze wszystkim problemami dzięki wsparciu specjalistów.
- Ważne jest, aby uświadomić ludziom, że to nie wstyd przyznać się do problemów z psychiką. Sam pochodzę z małej miejscowości i wiem, że tego typu problemy są często w takich miejscach stygmatyzowane. Mówisz, że masz depresję, a słyszysz, że jesteś świrem. A to poważne dolegliwości i trzeba pochylić się nad taką osobą i ją zrozumieć, a nie wyśmiewać i umniejszać jej problemy - podsumował.
Gwiazdy, które cierpiały na depresję [ZDJĘCIA]
![Gwiazdy, które cierpiały na depresję [ZDJĘCIA]](https://gfx.rozrywka.radiozet.pl/var/radiozetsg/storage/images/rozrywka/gwiazdy-ktore-cierpialy-na-depresje-zdjecia/17037605-1-pol-PL/Gwiazdy-ktore-cierpialy-na-depresje-ZDJECIA_article.jpg)
Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.
Pomoc w kryzysie psychicznym:
Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)
Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)