Zamknij

Sebastian Karpiel-Bułecka o śmierci taty: „Chciałem, żeby widział, jak radzę sobie w roli ojca”

27.09.2022 10:07

Sebastian Karpiel-Bułecka udzielił ostatnio wywiadu, w którym powrócił do okresu śmierci jego ojca. Wokalista zdradził, jak poradził sobie ze stratą i jakie niosła ona ze sobą konsekwencje.

Sebastian Karpiel-Bułecka
fot. TRICOLORS/East News

Sebastian Karpiel-Bułecka od kilku lat tworzy udany związek z Pauliną Krupińską. Parze udało się stworzyć szczęśliwą rodzinę. Mimo to wokalista przez lata nie utrzymywał kontaktu ze swoim ojcem. Wszystko zmieniło się, gdy na świecie miała pojawić się pierwsza pociecha Sebastiana i Pauliny. Muzyk zrozumiał, że nie warto chować urazy i pojednał się z ojcem. Lider zespołu Zakopower ostatnio udzielił wywiadu dziennikarzowi Wirtualnej Polski, w którym wspomina zmarłego tatę i mówi, jak poradził sobie ze stratą.

Sebastian Karpiel-Bułecka o śmierci ojca: „Wiara pomagała mi w kryzysowych momentach”

Wokalista podkreśla, że po śmierci ojca ukojenie odnalazł w wierze. Artysta pochodzi z bardzo religijnej rodziny.

- Wyrosłem w takim, a nie innym domu. Wiara mi bardzo pomagała w kryzysowych momentach  opowiada muzyk, wspominając o religijnej babci, której wychowanie miało na niego duży wpływ.

Lider Zakopower liczył, że jego tata będzie uczestniczył w wychowaniu wnuków.

- Chciałem, żeby był też wtedy, jak ja tym ojcem będę. Żeby mógł widzieć, jak sobie radzę w tej roli, jak wychowuję dzieci, ale się nie udało. Takie też jest życie i trzeba przyjmować je takim, jakie jest. Śmierć jest jego naturalnym składnikiem i przed tym nie uciekniemy – mówił ze smutkiem.

Sebastian w rozmowie z Wirtualną Polską wyznał, że przełożył ślub kościelny ze względu na śmierć ojca. Jego tata miał darzyć Paulinę Krupińską ogromną sympatią. To również po nim Karpiel-Bułecka odziedziczył talent muzyczny.

- Wszystko co robię, w sensie muzycznym, jest jemu dedykowane. Myślę, że dzięki niemu to robię. Zaraził mnie tym. Absolutnie to doceniam – przyznał lider Zakopower, jednocześnie zapowiadając nową płytę zespołu.

Dzień Ojca 2022 u polskich gwiazd
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / marcinhakiel / blanka_lipinska / aga_wozniak_starak