Obserwuj w Google News

Jerzy Kryszak zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego. Krystyna Pawłowicz ostro zareagowała

2 min. czytania
17.06.2022 13:12
Zareaguj Reakcja

Jerzy Kryszak podczas „Kabaretu na żywo”, transmitowanego w Polsacie, pozwolił sobie na żarty z Jarosława Kaczyńskiego. Chociaż widownia zaśmiewała się ze słów komika, to Krystynie Pawłowicz daleko było chociażby od chichotu. Napisała dosadny komentarz.

Jerzy Kryszak Jarosław Kaczyński Krystyna Pawłowicz
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News, Piotr Molecki/East News, STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/East News

Jerzy Kryszak jest doskonale znany z tego, że w swoich programach wbija szpilę politykom. Zaczął już w latach 90., kiedy to współprowadził kabaret polityczny „Polskie zoo”. Podczas występów często wcielał się m.in. w Lecha Wałęsę, Andrzeja Leppera, Wojciecha Jaruzelskiego czy też Adama Michnika. Teraz wycelował żartami w Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz także:  Piotr Kraśko zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego w „Faktach” TVN. „Dziękujemy za te ciepłe słowa”

Jerzy Kryszak zakpił z Jarosława Kaczyńskiego. Krystyna Pawłowicz oburzona

- Nasz Jarosław Kaczyński, komik od małego, jak był, taki został. Powiem wam, jak ja go widzę, to jest taki polski Buster Keaton, na miarę Europy. Zegarek przypomina mi, że o 6:00 jest 12:00 – mówił ze sceny Jerzy Kryszak.

Nawiązał tutaj do wpadki prezesa PiS, kiedy podczas jednej z konferencji miał odwrotnie założony zegarek. Porównał go też do Bustera Keatona – niewysokiego aktora i komika, zwanego „człowiekiem o kamiennej twarzy”. Był gwiazdorem kina niemego.

Krótki urywek z występu Jerzego Kryszaka opublikował na Twitterze internauta o nicku „Bambo”. Okrasił go komentarzem: „Prostackie i prymitywne teksty, a na widowni rechot. Co z tymi ludźmi nie tak?”.

Redakcja poleca

Nie sądził, że filmik skomentuje Krystyna Pawłowicz. Posłanka PiS dosadnie napisała, co sądzi o osobach, które zaśmiewały się na widowni.

- Wychowankowie lewackich nauczycieli i takich samych mediów... Pozbawieni już godności i instynktu samozachowawczego. Klaszczą za plucie im w twarze... - napisała Krystyna Pawłowicz.

Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS