Obserwuj w Google News

Ilona z "Rolnik szuka żony" mierzy się z dramatem. Założyła zbiórkę na walkę z chorobą

2 min. czytania
05.07.2023 16:23
Zareaguj Reakcja

Ilona Kurzeja z show TVP "Rolnik szuka żony" poprosiła internautów o pomoc w sfinansowaniu operacji. Jej przyjaciel poważnie zachorował. Grozi mi utrata wzroku, a nawet życia. Była dziewczyna Adriana Berkowicza zaapelowała o wsparcie. 

Ilona Kurzeja z "Rolnik szuka żony" walczy o życie Williama
fot. Instagram:@imielinka

Ilona Kurzeja w 6. edycji "Rolnik szuka żony"  TVP była kandydatką Adriana Berkowicza. Urocza pasjonatka koni z Wałbrzycha ostatecznie zawładnęła sercem gospodarza i została jego dziewczyną. Przez moment zdawało się, że Ilona i Adrian będą kolejną parą z "Rolnika", którym uda się stworzyć związek na całe życie, ale w 2021 roku doszło do rozstania. Obecnie Ilona skupia się na pracy - prowadzi stadninę koni i szkołę jeździecką. Do niedawna pomagał jej ukochany ojciec, ale zmarł. Teraz Ilona musi zmierzyć się z kolejnym bolesnym dramatem.

Redakcja poleca

Ilona Kurzeja z "Rolnik szuka żony" walczy o życie przyjaciela

Ilona uwielbia konie, jest z nimi zżyta na co dzień i dba niemal jak o członków swojej rodziny. Nic dziwnego, że bardzo dotknęła ją choroba jednego z jej ukochanych wierzchowców. U Williama zdiagnozowano poważną chorobą, która może doprowadzić do utraty wzroku, a nawet życia. Pilnie potrzebna jest operacja, ale Ilony nie stać na pokrycie wszystkich kosztów. Była dziewczyna Adriana Berkowicza postanowiła zwrócić się do internautów z prośbą o wsparcie.

William jest z nami od prawie dwóch lat i nie wyobrażamy sobie, aby miało go zabraknąć w naszym zżytym stadku. U Williama zdiagnozowano ERU "ślepotę miesięczną", co wykluczyło go z użytkowania, ale nie to jest problemem. Choroba ta wymaga niezwłocznie kosztownej operacji i wszczepienia w oko implantu z cyklosporyny, bez której nasz koń w najlepszym wypadku może stracić oko, a wraz z nawrotami choroby nawet życie - wyjaśniła Ilona. 

Na sfinansowanie operacji potrzebne było 10 tys. złotych. Zbiórka ruszyła w sieci, a poruszeni dramatem Ilony internauci pomogli jej uzbierać potrzebą sumę. 

Ilona z "Rolnik szuka żony" poinformowała o operacji 

W najnowszym wpisie na Instastory Ilona przekazała, że William jest już po zabiegu wszczepienia implantu. Koń będzie teraz pod obserwacją. Przed Iloną trzy trudne miesiące oczekiwania na rezultaty, ale gwiazda "Rolnika" jest dobrej myśli. 

- William dał radę! Walka z chorobą podjęta, a czy implant się przyjmie, zdecydują najbliższe trzy miesiące - przekazała Ilona. 

imielinka
fot. Instastory:@imielinka

W komentarzach internauci przesyłają Ilonie słowa wsparcia i trzymają kciuki za Williama. Przypomnijmy, że to kolejna trudna sytuacja w życiu byłej uczestniczki "Rolnik szuka żony".

Ilona Kurzeja z "Rolnik szuka żony" straciła ojca 

Jesienią 2022 roku zmarł ojciec Ilony, jej przyjaciel, mistrz i życiowy mentor. To on zaszczepił w Ilonie miłość do koni i pomógł jej rozkręcić szkołę jeździecką. Obecnie Ilona musi radzić sobie samodzielnie i choć świetnie jej to wychodzi, wciąż brakuje jej obecności taty. 

- Ci, którzy odchodzą pierwsi, mają dużo lepiej. Ci, którzy zostają, muszą być bardzo silni, żeby przeżyć samotność. Żegnaj tato, będzie mi ciebie brakować - pożegnała zmarłego ojca. 

Zobacz także: Jest film z pierwszego tańca Marty i Pawła z "Rolnika". Wybrali wyjątkowy utwór

Rolnik szuka żony
6 Zobacz galerię
fot. Wojtek Kurczewski/TVP/East News