Obserwuj w Google News

Ile zarabiają gwiazdy disco polo? Zenek Martyniuk wcale nie żąda najwięcej!

2 min. czytania
13.04.2023 14:23
Zareaguj Reakcja

Disco polo – niby nikt nie słucha, wielu gardzi, ale każdy zna największe hity czy to Sławomira, czy to Zenka. Żadna wiejska potupajka czy sowicie oblewane urodziny nie mogą obejść się bez podśpiewywania „Oczu zielonych”. A ile zarabiają gwiazdy disco polo? Zenek Martyniuk wcale nie ma aż tak wygórowanych żądań.

Zarobki disco polo Zenek Martyniuk Sławomir Zapała
fot. Pawel Murzyn/East News

Gwiazdy d isco polo w lecie mają prawdziwe żniwa – festiwale, koncerty plenerowe, dożynki, dni miast. Okazji do zarobku jest sporo. Poza sezonem pozostają występy zamknięte, reklamy, granie na weselach czy sylwestrach. Na portalu „Poznań Nasze Miasto” pojawiły się ustalenia dziennikarzy i cennik największych gwiazd disco polo. Wynika z niego, że najtaniej zaprosić na imprezę Czadomana.

Zobacz także:  Kajra szczerze o nowym utworze Sławomira. "Pewien próg został przekroczony"

Ile zarabiają gwiazdy disco polo?

Czadoman, a właściwie Paweł Dudek, jest autorem takich hitów jak m.in. „Ruda tańczy jak szalona”. Swój ogromny talent pokazał w „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie wcielił się np. w Krzysztofa Cugowskiego czy też Luciano Pavarottiego. Za występ ma żądać jedynie 22 tys. zł.

Sławomir Świerzyński z zespołem Bayer Full też nie są kosmicznie drodzy. W mediach już niejednokrotnie pisano, że nie należą do żądających zaporowych kwot. Za występ zespół ma inkasować ok. 25 tys. zł.

Redakcja poleca

Magda Narożna z zespołem Piękni i Młodzi może wystąpić już za ok. 30 tys. zł. Nieco droższy jest zespół M.I.G, znany z hitu „Miód malina”. Mogą żądać ok. 31 tys. zł. A co z wyjadaczami polskiej sceny disco polo?

Ile zarabia Zenek Martyniuk i Sławomir?

Radek Liszewski i zespół Weekend za jeden występ mają sobie życzyć również ok. 31 tys. zł. Nieco więcej za szaleństwa ma liczyć sobie Zenek Martyniuk z zespołem Akcent. Za wspólne śpiewanie „Przez twe oczy zielone”, „Życie to są chwile” czy „Przekorny los” chce ok. 33 tys. zł.

Najbardziej opłacaną gwiazdą polskiej sceny disco polo ma być Sławomir, który w ostatnich latach szturmem zdobył serca słuchaczy – głównie przez swój dystans i poczucie humoru. Twórca hitu „Miłość w Zakopanem” za występ ma inkasować aż ok. 38 tys. zł.

RadioZET.pl/Poznan.naszemiasto.pl

Britney Spears Lady Gaga Kurt Cobain
10 Zobacz galerię
fot. mat. prasowe / Peter Lindbergh / Courtesy Everett Collection/East News