Obserwuj w Google News

Grażyna Torbicka opowiedziała o odejściu z TVP. Wyznała to po latach

2 min. czytania
06.06.2023 12:28
Zareaguj Reakcja

Grażyna Torbicka udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o jej odejściu z TVP. Dziennikarka przyznała, że nie wspomina dobrze ostatnich chwil w Telewizji Polskiej. Gwiazda ujawniła kulisy rezygnacji z pracy u publicznego nadawcy.

grażyna-torbicka-opowiedziała-o-odejściu-z-tvp-wyznała-to-po-latach
fot. Jacek Dominski/East News

Grażyna Torbicka przez wiele lat była jedną z największych gwiazd TVP. Dziennikarka zyskała sympatię widzów, prowadząc autorski program „Kocham kino”. Mimo że niezmiennie zachwycała klasą i profesjonalizmem, nie dane jej było dalej pracować w Telewizji Polskiej. W odróżnieniu od wielu zwolnionych gwiazd Torbicka sama zrezygnowała z posady. Dlaczego odeszła z TVP?

Grażyna Torbicka zdradziła kulisy odejścia z TVP. „Okoliczności niezbyt przyjemne”

Dziennikarka udzieliła wywiadu dziennikarzom Plejady i opowiedziała, dlaczego zdecydowała się odejść z Telewizji Polskiej. Prowadząca „Kocham kino” nie chciała się zgodzić na ingerowanie władz stacji w jej autorski program. - To było odejście w okolicznościach niezbyt przyjemnych i uważam, że one nie powinny się zdarzyć - wyznała po latach.

W programie pokazywano relacje z festiwali filmowych i zapowiedzi premier kinowych oraz wywiady z aktorami, reżyserami i innymi osobistościami ze świata kina. Niestety po przejęciu TVP przez ekipę związaną z PiS w „Kocham kino” pojawiła się „publicystyczno-propagandowa rozmowa”.

- Ingerowano bez mojej wiedzy w mój program, który robiłam przez 20 lat. To nie powinno się wydarzyć, więc uznałam, że moja współpraca z Telewizją Polską powinna się wtedy zakończyć i odeszłam. Byłam już wtedy dojrzałą kobietą i można się było zastanawiać: „no dobrze, ale co teraz, gdzie znajdziesz pracę?” - wspominała.

Redakcja poleca

Fani dziennikarki z pewnością zastanawiali się, czy dojrzały wiek nie przeszkodzi Torbickiej w znalezieniu nowego miejsca pracy. Gwiazda przebiła jednak „szklany sufit” i z powodzeniem sprzeciwiła się „kultowi młodości”. Wkrótce zaczęła prowadzić program w TVN Fabuła i współpracować z Radiem ZET.

- Trzeba wierzyć w swoją wartość i w to, że jeżeli będziemy naprawdę konsekwentnie robiły to, co uważamy za słuszne, co jest zgodne z naszymi wartościami, to zawsze znajdziemy dla siebie miejsce. A jeśli nie znajdziemy tego miejsca, to znaczy, że należy udać się na jakąś emigrację wewnętrzną i też będziemy szczęśliwe - zakończyła Torbicka.

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News