Obserwuj w Google News

Grażyna Szapołowska żałuje, że była złą matką. Przyznała się do tego po latach

2 min. czytania
01.07.2023 15:34
Zareaguj Reakcja

Grażyna Szapołowska wyznała, że nie należała do najlepszych matek. Z perspektywy czasu żałuje swojej postawy. Jakie były jej największe przewinienia?

Grażyna Szapołowska
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Grażyna Szapołowska zdecydowała się na poważne wyznanie. Zdradziła, że nie do końca sprawdzała się jako matka.

Grażyna Szapołowska o macierzyństwie: żałuje błędów z przeszłości

Często wielkie nazwiska hołubione przez obcych ludzi są chwalone tylko na zewnątrz. Tymczasem najbliżsi znanej osoby wcale nie mają o niej tak dobrego zdania, jakby mogło się wydawać.

Redakcja poleca

Ciężko powiedzieć, jak jest w przypadku Grażyny Szapołowskiej, ale aktorka na pewno ma wiele do zarzucenia sobie z przeszłości. Jak podaje Pomponik, w jednym z wywiadów gwiazda postanowiła pochylić się nad sobą, jako matką. Okazuje się, że nie uważa, że dobrze poszło jej macierzyństwo. Wszystko przez zawód jaki wykonywała - aktorstwo sprawiło, że nie miała czasu dla najbliższych.

Jesteśmy młode, mamy dwadzieścia parę lat, rodzimy dzieci i nie mamy czasu. W tej chwili trochę zazdroszczę kobietom, które rodzą już jako dojrzałe kobiety i widzę, że to jest inne podejście - nie ma tego pośpiechu, nie ma tej walki o byt, chociaż o byt to w sumie jest zawsze walka.

Świadoma swoich błędów postanowiła odpokutować jako babcia. Warto jednak pamiętać, że w czasach kiedy Szapołowska była młoda, dominowały inne wzorce zachowań niż dziś. Społeczeństwo podchodziło do życia o wiele bardziej konserwatywnie i wychowywało kobiety w duchu patriarchatu. Często wmawiano im, że najwyższym celem ich życia jest macierzyństwo, co nie jest prawdą. Z tego powodu wiele kobiet kompletnie niegotowych do posiadania dzieci, zostawało matkami z powodu przymusu społecznego, a następnie było stygmatyzowanych jako złe matki, kiedy nie udawało im się życie rodzinne.

Grażyna Szapołowska jest lepszą babcią niż matką

Po namysle nad nieudanym macierzyństwem, gwiazda doszła do wniosku, że chociaż częściowo może naprawić błędy przeszłości - zostając najlepszą babcią na świecie.

Myślę, że przelałam te uczucia na swoją wnuczkę, nie mając wcześniej czasu na bycie dobrą matką... chociaż, co to znaczy dobra matka... nie wiadomo, co to znaczy, co to jest to dobre.

Na tym jednak nie koniec. Szapołowska postanowiła naprawić relację z córką, a efektem więzi jest spektakl, który wspólnie przygotowały. Złożyły w nim hołd Wisławie Szymborskiej. Mowa o sztuce "Wisławie - Grażyna", która zadebiutowała 30 czerwca 2023 roku w Teatrze Scena Relax w Warszawie.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Pomponik