Obserwuj w Google News

Tiktoker opłacony przez PiS? Filip Zabielski atakuje Donalda Tuska. "Kupowanie influencerów"

2 min. czytania
20.01.2023 13:11

Filip Zabielski, jeden z najpopularniejszych polskich tiktokerów, opublikował film, w którym wychwala politykę energetyczną PiS i ostro atakuje Donalda Tuska. Zdaniem eksperta może to być sygnał, że politycy zaczęli opłacać internetowych twórców, by szerzyli prorządową propagandę.

Filip Zabielski / Jarosław Kaczyński
fot. screen: Instagram @filipzabielski / Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / EAST NEWS

Youtuberzy, influencerzy i tiktokerzy to już nie tylko idole młodych osób regularnie korzystających z internetu. Sieciowi twórcy zyskali popularność porównywalną do największych gwiazd filmu czy muzyki, a nierzadko także zarabiają o wiele więcej. Nie jest tajemnicą, że zasięgi dają im ogromne możliwości promowania treści i poglądów. Jednym z najpopularniejszych polskich tiktokerów jest Filip Zabielski, który może pochwalić się milionami obserwatorów. 27-latek opublikował nagranie, w którym rozprawia na temat polityki energetycznej PiS i łączy Donalda Tuska z Rosją.

Filip Zabielski zaatakował Donalda Tuska. Gwiazdor TikToka wychwala Prawo i Sprawiedliwość

Na profilu Filipa Zabielskiego na TikToku pojawiło się nagranie, w którym internetowy twórca tłumaczy fanom, jak dobrze Prawo i Sprawiedliwość poradziło sobie z przeprowadzeniem transformacji energetycznej.

- Cały TikTok hejtuje PiS. Faktycznie można krytykować obecny rząd za wiele rzeczy, ale jedno im się udało. W Polsce w ostatnich latach została przeprowadzona transformacja energetyczna. Baltic Pipe, powiększenie terminalu LNG w Świnoujściu, interkonektory z Litwą i Słowacją, mierzeja wiślana, wieloletnie kontrakty LNG z USA i z Katarem. Budowa reaktorów nuklearnych z Amerykanami i Koreańczykami, mini reaktory tzw. SMR'y. To właśnie powoduje, że jesteśmy dzisiaj na drodze do pełnej suwerenności energetycznej - zachwyca się Filip.

Niczym w materiale TVP, Zabielski wspomina o Donaldzie Tusku w kontekście jego rzekomych kontaktów handlowych z Rosją.

- A mogło być inaczej! W 2009 i 2010 roku rząd Donalda Tuska chciał podpisać umowy z Gazpromem do 2037. Jeszcze raz powtórzę: do 2037 roku! To licząc od dzisiaj, jeszcze 14 lat, a nie wiem, czy wiecie, ale to głównie właśnie rosyjskie spółki energetyczne sponsorują wojnę na Ukrainie - słyszymy.

Redakcja poleca

Filip Zabielski opłacony przez PiS? Internet grzmi po nagraniu tiktokera

Na Twitterze pojawiły się opinie, że nagranie Filipa Zabielskiego jest dowodem na to, że internetowe gwiazdy mogą być opłacane, by szerzyć polityczną propagandę.

- Zaczęło się kupowanie influencerów przez polityków. Grubo. - napisał specjalista do spraw social mediów i PR Wojciech Kardys.

- Ale to nie pierwszy raz jak influencerzy z politykami robią deale. To i tak jeszcze w Polsce jest w powijakach, porównując do USA na przykład.

- Na TikToku brakuje również oznaczenia, że jest to płatna współpraca. No, chyba że jest inaczej. Może UOKiK się temu przyjrzy?

- Za nasze pieniądze dla tych ludzi, którzy powiedzą wszystko byle im zapłacić. Żenująca i godna pogardy życiowa postawa. Sprzedajne pachoły - wtórują internauci.