Obserwuj w Google News

Fetty Wap usłyszał wyrok. Autor hitu został skazany za handel narkotykami

Patryk Wołosz
2 min. czytania
25.05.2023 10:45

Raper Fetty Wap, twórca hitu „Trap Queen”, miał rozprowadzać heroinę, kokainę, fentanyl i crack. W środę 24 maja usłyszał wyrok. Sąd skazał go na sześć lat więzienia.

Fetty Wap usłyszał wyrok. Autor "Trap Queen" został skazany za handel narkotykami
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Fetty Wap to amerykański raper i tekściarz, który w 2014 roku podbił scenę hip-hopową debiutanckim singlem „Trap Queen”. Opowiadający o narkotykach i miłości utwór stał się hitem sieci i zwrócił uwagę wytwórni muzycznych, które zaczęły proponować raperowi intratne kontrakty płytowe. Fetty Wap związał się z 300 Entertainment oraz Atlantic Records i ruszył na podbój świata muzyki.

Wydał dwa albumy studyjne. Pierwszy, zatytułowany „Fetty Wap” ukazał się w 2015 roku, a kolejny – „The Butterfly Effect” – został dopuszczony do sprzedaży sześć lat później. W międzyczasie Fetty nagrał kilka mixtape’ów, ale nigdy więcej nie udało mu się powtórzyć sukcesu, jaki osiągnął kawałek „Trap Queen”.

Redakcja poleca

Fetty Wap handlował narkotykami

Osiem lat temu wszyscy fani rapu nucili chwytliwy refren „Trap Queen”, a bankowe saldo twórcy tego hitu zaczęło powiększać się o kolejne zera. To jednak nie sprawiło, że Fetty Wap zszedł z przestępczej ścieżki.

Raper został aresztowany pod zarzutem handlu narkotykami. Prokuratura ustaliła, że raper od lat był powiązany z grupą przestępczą, która rozprowadzała narkotyki po Long Island i w stanie New Jersey. Handlował heroiną, kokainą, fentanylem i crackiem. W środę 24 maja 2023 roku raper stanął przed sądem.

Redakcja poleca

Fetty Wap został skazany

Adwokatka artysty twierdziła, że jej klient próbował zarobić na utrzymanie rodziny po tym, jak pandemia uniemożliwiła mu koncertowanie.

Chciałem jedynie pomóc mojej rodzinie. Nigdy nie zastanowiłem się, czy postępuję dobrze – powiedział cytowany przez New York Times raper.

Sędzia Joanna Seybert przyznała, że była to najtrudniejsza rozprawa, jaką przyszło jej prowadzić. Zwróciła uwagę na przeciwności losu, które musiał pokonać oskarżony, by zdobyć międzynarodową sławę. Sławę, którą następnie postanowił zaprzepaścić. Seybert nie dała raperowi taryfy ulgowej.

Nie możesz uciec od faktu, że miałeś inne opcje – miała powiedzieć Seybert.

Fetty Wap został skazany na sześć lat więzienia.

wszystkie-afery-antka-królikowskiego
7 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News, Pawel Wodzynski/East News

Źródła: RadioZET.pl/NYTimes.com/NBCNews