Obserwuj w Google News

Raper Szpaku skazany za napaść. Przykry incydent na rozprawie, wezwano pogotowie

1 min. czytania
24.05.2023 21:41
Zareaguj Reakcja

Raper Mateusz Sz., znany jako Szpaku, został skazany za napaść i brutalne pobicie. Sąd Rejonowy w Ostródzie wydał wyrok w sprawie ataku na Damiana G., który był skonfliktowany ze skazanym hiphopowcem. W trakcie rozprawy zasłabła kobieta będąca świadkiem pobicia. 

Raper Szpaku skazany za pobicie
fot. Artur Szczepański/REPORTER/EAST NEWS

Mateusz Sz., znany jako raper Szpaku, został skazany za udział w napaści na Damiana G. Do zdarzenia doszło w 2020 roku w Morągu. Szpaku postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość Damianowi G., którego sąd uniewinnił w sprawie podpalenia auta należącego do rapera Młodziana MRG, przyjaciela Szpaka. Raper i jego koledzy skrzyknęli się i pobili 26-latka. 

Redakcja poleca

Raper Szpaku skazany za napaść i brutalne pobicie

Sądzie Rejonowy w Ostródzie Wydział Zamiejscowy w Morągu wydał wyroki na Mateusza Sz. i pozostałych uczestników zdarzenia. 

Raperowi postawiono zarzuty o popełnienie trzech przestępstw, w tym brutalnej napaści na Damiana G. i udziału w zbiegowisku z maczetami i pałkami. 

Szpaku otrzymał wyrok grzywny o łącznej wysokości 30 tys. złotych. Dodatkowo musi zapłacić 10 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Damiana G. i, podobnie jak jego towarzysze, wpłacić po 5 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonych Nikoletty M. i Joanny Rz. Wszyscy skazani mają pięcioletni zakaz zbliżania się do wymienionych kobiet i Damiana G. 

W trakcie rozprawy sądowej zemdlała Nikoletta M., która była światkiem brutalnego ataku. Kobieta najprawdopodobniej zasłabła na skutek silnych emocji. Rozprawę przerwano, a na sali zjawili się ratownicy medyczni. Po wszystkim sąd ogłosił wyrok. 

Zobacz także: Zatrzymanie ws. pobicia Marcina Bosaka. 25-latkowi postawiono zarzuty 

Jerzy Stuhr / Borys Szyc / Joanna Liszowska
11 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / TRICOLORS/East News