Obserwuj w Google News

Edyta Herbuś o uzależnieniu Barańskiego. "Płynąłeś ostro. Płakałam w poduszkę"

2 min. czytania
28.02.2023 12:08
Zareaguj Reakcja

Edyta Herbuś po latach spotkała się z byłym partnerem Tomaszem Barańskim i przypomniała mroczne momenty ich związku. Poruszyła m.in. temat uzależnienia tancerza, jego terapii oraz późniejszej choroby nowotworowej. 

Edyta Herbuś i Tomasz Barański
fot. TRICOLORS/East News

Edyta Herbuś zrobiła karierę jako zawodowa tancerka i gwiazda programów rozrywkowych. Przed laty można było ją podziwiać w roli trenerki w dwóch edycjach "Tańca z gwiazdami" w TVN, gdzie dobrnęła do finału w parach z Jakubem Wesołowskim i Marcinem Mroczkiem. Potem z gwiazdorem "M jak miłość" wygrała drugi Konkurs Tańca Eurowizji w 2008 roku.

Edyta Herbuś pracowała jako choreografka przy produkcjach filmowych i spektaklach operowych na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Tam też poznała swoją wielką miłość, reżysera Mariusza Trelińskiego. Przedtem jednak przez 12 lat związana była z Tomaszem Barańskim, tancerzem i choreografem "Tańca z gwiazdami", z którym poznała się jeszcze w dzieciństwie.  

Redakcja poleca

Edyta Herbuś wspomina związek z Tomaszem Barańskim

Edyta Herbuś i Tomasz Barański poznali się na obozie w Sielpi pod Kielcami jako dzieciaki. Później zostali parą. Ich związek trwał aż 12 lat i choć już dawno przeszedł do historii, dwójka tancerzy do dzisiaj utrzymuje przyjacielskie relacje. 

Obecnie Edyta Herbuś jest związana z Piotrem Bukowieckim, natomiast Tomasz Barański, po związkach m.in. z Klaudią Halejcio i tancerką Pauliną Przestrzelską, zaczął spotykać się z młodszą o 20 lat Michaliną Warulik.

Dawni kochankowie mieli okazję wrócić pamięcią do swojego związku w programie Plejady. Nagle temat zszedł na bolesny okres, gdy tancerz walczył z nałogiem. 

Ważnym punktem zwrotnym dla ciebie była decyzja o pójściu na terapię, odcięciu się od używek, które w pewnym momencie były dla ciebie już bardzo niebezpieczne, bo płynąłeś ostro. Płakałam w poduszkę. Nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić, jak cię uratować. Byłam przerażona, że nie przeżyjesz czasami swoich odpiętych wrotek - powiedziała Edyta Herbuś, zmuszając byłego partnera do zwierzeń. 

Barański przyznał, że przez jego uzależnienie bywało gorzej w związku z Edytą, lecz z perspektywy czasu ocenia pójście na terapię jako najlepszą decyzję w jego życiu. 

Dźwignąłem się z tego. Na początku to były imprezy, ale, jak teraz na to patrzę, to nie były tylko imprezy, ale zagłuszanie tej pustki, która była we mnie - wyznał. 

Tomasz Barański miał nowotwór 

Ówczesny tryb życia odbił się na zdrowiu Tomasza Barańskiego, który po latach wyznał, że zdiagnozowano u niego guza moczowodu. Edyta Herbuś była już wówczas w związku z Mariuszem Trelińskim, pamięta jednak wakacje we Włoszech i nagły telefon od chorego Tomasza Barańskiego. - Mnie zmiotło totalnie - wyznała gwiazda. 

Zwiedzaliśmy jakiś piękny kościół [z Mariuszem Trelińskim - przyp. red.]. Wyszłam przed wejście, kucnęłam i po prostu razem płakaliśmy. Ta panika była takim ciężarem, że aż ciężko było oddychać. Jak sobie razem popłakaliśmy, to to jakby przepłynęło w taki sposób, że wezbrało we mnie totalną pewnością, że wszystko będzie dobrze. Jak teraz o tym opowiadam, to czuję tamto bijące serce - wyznała w rozmowie z Barańskim Edyta Herbuś. 

Tancerzowi udało się pokonać chorobę i przewartościować swoje życie. Wspierała go wówczas nowa ukochana, Klaudia Halejcio. 

EN_01285318_0184
fot. TRICOLORS/East News