Obserwuj w Google News

Gwiazdy "Top Model" planują dziecko. "Instynkt macierzyński już mocno daje się we znaki"

2 min. czytania
14.02.2023 17:28
Zareaguj Reakcja

Znane z "Top Model 9" Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska będą starały się o dziecko. Dziewczyny mówią wprost, że zamierzają tworzyć rodzinę LGBT, a ich pociecha zostanie poczęta metodą in vitro w organizmie Karoliny. Dawcą komórki jajowej będzie jednak Agnieszka. Przyszłe mamy już wiedzą, gdzie urządzą pokoik dla dziecka. 

Agnieszka i Karolina z "Top Model"
fot. Instagram:@maschines

Agnieszka Skrzeczkowska i Karolina Brzuszczyńska pojawiły się na castingach do 9. edycji "Top Model". Do programu dostała się Agnieszka, ale wkrótce za sprawą związku z Karoliną o obu dziewczynach zrobiło się głośno. Niedawno byłe uczestniczki programu wyznały, że planują dziecko z ciąży wywołanej metodą in vitro. Procedurze zamierzaj poddać się w zagranicznej klinice.

- Obie będziemy matkami, ale plan jest taki, że jajeczko będzie Agi, a ja będę w ciąży. Więc ten plan jest dosyć skomplikowany, ale jest bardzo dużo klinik za granicą: chociażby w Czechach, w Madrycie, w Stanach, w Niemczech - powiedziała Karolina. 

Przyszłe mamy są na etapie zbierania pieniędzy, ponieważ in vitro w ich przypadku będzie bardzo kosztowną procedurą. Liczą, że plan uda im się zrealizować za 3-4 lata. Tymczasem gwiazdy "Top Model" dzielą się kolejnymi szczegółami przyszłego macierzyństwa. 

Redakcja poleca

Agnieszka i Karolina z "Top Model" planują dziecko 

Znane na Instagramie influencerki zdają sobie sprawę, jakie kontrowersje w Polsce budzą rodziny LGBT. Spora część społeczeństwa wciąż nie popiera posiadania dzieci przez pary jednopłciowe. Karolina i Agnieszka jednak nie zamierzają rezygnować z macierzyńskich planów.

- Bardziej niż hejt rusza nas mentalność. Wiedza na temat in vitro, jak i edukacji seksualnej jest w Polsce bardzo uboga. My świadomie poruszamy ten temat w mediach. Niezależnie od tego, co inni myślą na temat planowanego przez nas dziecka, nie ma to żadnego wpływu na nasze decyzje w przyszłości. Nasze dziecko będzie zaplanowane, kochane i owocem naszej miłości - zapewniła w rozmowie z Plejadą Karolina.  

Agnieszka dodaje, że według statystyk rodzin LGBT jest w Polsce nawet kilkadziesiąt tysięcy. Dziewczyny ubolewają, że państwo nie tworzy dla nich żadnych regulacji prawnych. Same zamierzają o to zawalczyć i udowodnić swoim przykładem, że w rodzinach LGBT też istnieje pojęcie instynktu rodzicielskiego oraz potrzeba dawania dziecku miłości i opieki.

Byłe uczestniczki "Top Model" nie ukrywają, że są już w pełni gotowe na dziecko. 

Lubię dzieci, a ostatnio ten instynkt macierzyński mocno daje mi się we znaki. Mamy już taki pokój w naszym domu. Na razie jest on pokojem gościnnym. Ale jak będzie trzeba, to przerobimy go na pokój dziecięcy - wyznały Plejadzie przyszłe mamy. 

Dziewczyny czekają też na zmianę polskiego prawa w zakresie małżeństw jednopłciowych. Obie wierzą, że doczekają szczęśliwych czasów, gdy Polska zezwoli na śluby takim parom jak one. Obecnie osoby nieheteronormatywne, pragnące sformalizować swoje związki, muszą pobierać się za granicą. W świetle prawa polskiego nie są jednak uznawane za małżeństwa.

Odsetki od Zetki: Radio ZET pomoże Ci spłacić kredyt. Wyślij zgłoszenie