Obserwuj w Google News

Doda niepokojąco o swoim zdrowiu. „Stan przedzawałowy, duszenie w klatce”

2 min. czytania
25.01.2023 11:13
Zareaguj Reakcja

Doda prężnie działa nie tylko na scenie, ale też w mediach społecznościowych. Piosenkarka nie unika trudnych tematów i tym razem poruszyła ten o atakach paniki. Sama mierzy się z tą przypadłością i poradziła fanom, jak przez nią przejść.

Doda
fot. Pawel Wodzynski/East News

Doda jest obserwowana na TikToku przez ponad 800 tys. internautów. W swoich nagraniach czasem porusza trudne tematy. Teraz przypomniała, że „stany lękowe i ataki paniki mają to do siebie, że lubią powracać”. Zdaniem piosenkarki dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy ktoś nam wrogi zna nasze słabe strony i „przypomina różne traumy z przeszłości”. Doda dała kilka wskazówek, jak przejść przez trudny psychicznie okres.

Zobacz także:  Doda wraca do programu TVP. Koniec bana! „Po 13 latach znowu mam ten zaszczyt”

Doda o swoich atakach paniki. Dała fanom dobrą radę

- Nieprzespana noc, niemożliwość oddychania, drętwienie rąk, stan przedzawałowy, duszenie w klatce. Ale przychodzi poranek i trzeba jakoś żyć – opowiedziała Doda o swoim samopoczuciu podczas ataków paniki.

- Jest kilka sposobów, żeby poczuć się lepiej. Wysiłek, choć mi się bardzo nie chce, jest jednym z nich — w głowie się układa. [...] Jeżeli was stać, to pamiętajcie, że terapia potrafi cuda i dobry psycholog uleczy duszę – poradziła Doda.

Piosenkarka zaczęła wyliczać, co pomaga jej znaleźć choć chwilę spokoju i ukojenia podczas ataków paniki. Wymieniła m.in. spacer i uzdrawiającą moc przyrody czy też morsowanie – sama została fanką tej aktywności.

Redakcja poleca

Co według Dody kompletnie nie pomaga? „Katowanie się muzyką” - smutne piosenki tylko pogłębiają negatywne emocje. Dużo może pomóc obecność drugiej osoby. Rozmowa czy też płacz z przyjaciółką lub przytulanie z ukochanym mogą nas uspokoić i wyciszyć.

- A jeśli nic nie pomaga, to marsz do psychiatry, jest mnóstwo dobrych leków doraźnych, które ukoją wasze skołatane nerwy i tych na dłuższe leczenie – skwitowała Doda. W pewnych przypadkach wizyta u specjalisty jest nieunikniona i nikt nie powinien wstydzić się z korzystania z tej opcji pomocy.

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)