Obserwuj w Google News

Dawid Ogrodnik zmiażdżył "Dziewczyny z Dubaju" i Marię Sadowską. "Dyskryminacja kobiet"

2 min. czytania
08.02.2023 09:58
Zareaguj Reakcja

Dawid Ogrodnik podczas gali Bestsellerów Empiku pozwolił sobie na dosadny komentarz pod adresem Marii Sadowskiej i filmu "Dziewczyny z Dubaju". Zdaniem aktora obraz wyprodukowany przez Dodę pokazuje kobiety w dyskryminujący sposób.

Maria Sadowska / Dawid Ogrodnik
fot. Artur Zawadzki/REPORTER / WOJCIECH STROZYK/REPORTER / EAST NEWS

Gala Bestsellery Emipku 2022 za nami. Po raz kolejny poznaliśmy twórców, którzy zaskarbili sobie uznanie polskich konsumentów. W kategorii "Kino polskie" nagrodę otrzymały głośne " Dziewczyny z Dubaju". Fabuła filmu w reżyserii Marii Sadowskiej oparta została na głośnej aferze z udziałem Polek, które miały świadczyć usługi seksualne dla bogatych arabskich klientów. Producentką obrazu jest Doda, która została przez Sadowską zaproszona na scenę, choć nie była zapowiedziana. "Dziewczyny z Dubaju" najwyraźniej nie przypadły do gustu Dawidowi Ogrodnikowi, który ze sceny pozwolił sobie na ostrą krytykę filmu i reżyserki.

Dawid Ogrodnik zmiażdżył "Dziewczyny z Dubaju". Maria Sadowska w swoim filmie oczerniła kobiety?

Maria Sadowska, odbierając nagrodę za "Dziewczyny z Dubaju", pozwoliła sobie na wypowiedź dotyczącą roli kobiet w kinematografii.

- O kobietach zawsze mówiło się, że niech robią filmy, ale takie małe, skromne, na dwóch aktorów, festiwalowe kino, tymczasem okazuje się, że mamy jednak szansę zdobyć też box office i zrobić wysokie budżety. Chciałam powiedzieć, że kobiety potrafią i potrafią też być solidarne, dlatego też zaprosiłam tutaj Dodę, która jest moją producentką i z którą razem zrobiłyśmy ten film - opowiadała.

Nieco później na scenie pojawił się Dawid Ogrodnik, który odniósł się do słów reżyserki w niezbyt pochlebnych słowach. Wspomniał o znanych polskich reżyserkach i podkreślił, że nie pokazywały one kobiet w dyskryminujący sposób. Był to oczywisty przytyk do Marii Sadowskiej i "Dziewczyn z Dubaju".

- Ja tylko chciałem powiedzieć, że wydaje mi się, że kobiety robiły już filmy wysokobudżetowe. Niejaka Agnieszka Holland, Ania Kazejak tutaj siedzi, ale co do jednego mogę się zgodzić. Na pewno nie w tak dyskryminujący rolę kobiety sposób - stwierdził.

Na nagraniu opublikowanym przez Aleksego Leśniaka na Twitterze wyraźnie słychać nieśmiałe brawa, które wywołała wypowiedź Ogrodnika.

Redakcja poleca

Dawid Ogrodnik skrytykował Marię Sadowską. "Dziewczyny z Dubaju" pod ostrzałem internautów

Nie tylko Dawid Ogrodnik ma mocno mieszane uczucia co do wartości artystycznych "Dziewczyn z Dubaju". Produkcja Dody została ostro skrytykowana także przez wielu internautów, często w bardzo ostrych słowach.

- To nie policzek, to lewy sierpowy dla Sadowskiej.

- Brawo Ogrodnik. Te dwie blondi mają z czego być dumne. Ich dzieło ma średnią 4,9 na Filmwebie i coś mi się wydaje, że tak wysoka ocena wynika z "wrażeń estetycznych" i urody aktorek.

- To ten film miał reżyserkę?

- To g**no nawet obok filmu nie stało - czytamy.

Myślicie, że Maria zasłużyła na tak surowe recenzje?