Obserwuj w Google News

Krzysztof Zalewski zakpił z Przemysława Czarnka. "Bity tłuste niczym buzia ministra edukacji"

2 min. czytania
07.02.2023 23:03

Krzysztof Zalewski wystąpił na gali "Bestsellery Empiku". Piosenkarz skorzystał z okazji i stojąc na scenie, zakpił z rządów Prawa i Sprawiedliwości. Padło nie tylko nawiązanie do afery "Willa plus", ale także aparycji ministra Przemysława Czarnka. 

Krzysztof Zalewski
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

We wtorek 7 lutego poznaliśmy Bestsellery Empiku 2022. Zwycięzców ogłoszono w czasie uroczystej gali z udziałem gwiazd, twórców i celebrytów. Ciekawie zrobiło się na scenie nie tylko w czasie wręczania statuetki Marii Sadowskiej za "Dziewczyny z Dubaju", gdy nagle na scenę weszła Doda, ale także podczas wystąpienia Krzysztofa Zalewskiego. Piosenkarz uciął sobie żartobliwą pogawędkę z Margaret, podczas której poczynił kąśliwe aluzje polityczne. Zalewski nawiązał m.in. do wyglądu ministra edukacji Przemysława Czarnka.

Redakcja poleca

Bestsellery Empiku 2022: Krzysztof Zalewski zakpił z ministra Czarnka 

Krzysztof Zalewski wręczał statuetki w duecie z Margaret. Nagle, zapowiadając kategorię "Rap i hip-hop", artysta pozwolił sobie na uszczypliwe nawiązanie do aparycji kontrowersyjnego polityka. 

- Teraz czas na bity tłuste niczym buzia ministra edukacji - zażartował Zalewski. 

Potem jeszcze raz dociął przedstawicielowi rządu PiS i nawiązał do głośnej afery "Willa plus", która od kilku dni bulwersuje polską opinię publiczną. Gdy Margaret zapytała Zalewskiego, czy jest coś lepszego od dobrej muzyki, wokalista wypalił:

- Willa na Żoliborzu

Przypomnijmy, o co chodzi w aferze "Willa plus". Portal TVN24 opublikował artykuł zawierający listę 12 nieruchomości oraz organizacji, którym zostały przyznane dotacje na ich zakup w ramach konkursu MEiN. Podano, że jest to lista "willi, budynków, apartamentów i działek budowlanych, które już trafiły lub najpewniej trafią do organizacji powiązanych z politykami PiS oraz do katolickich i prawicowych fundacji". Po badaniach opinii spekuluje się, że w wyniku skandalu Przemysław Czarnek może stracić stanowisko ministra edukacji. 

EN_01553702_0801
fot. VIPHOTO/East News
EN_01553632_0070
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS
EN_01548702_0023
fot. Mateusz Grochocki/East News