Obserwuj w Google News

Cezary Żak przeszedł prawdziwą metamorfozę. Jest lżejszy o 30 kilogramów

2 min. czytania
06.07.2023 16:02

Cezary Żak od lat borykał się z problemami z wagą. Gwiazdor „Miodowych lat” i „Rancza” ważył niegdyś ponad 120 kilogramów, lecz w pewnym momencie postanowił zawalczyć o siebie. Jak mu się udało?

Cezary-Żak-zrzucił-aż-30-kilogramów-Zdradził-jak-udało-mu-się-schudnąć
fot. Instagram @cezaryzak.official

Cezary Żak od lat cieszy się pozycją jednego z czołowych polskich aktorów. Gwiazdor na dobre zapisał się w świadomości Polaków dzięki rolom w serialach, które do dziś podbijają serca pokoleń. Przełomową rolą w karierze Żaka była oczywiście postać tramwajarza Karola Krawczyka, który wraz z kanalarzem Norkiem, zabawiał publiczność do łez. „Miodowe lata” były początkiem narodzin fenomenalnego duetu aktorskiego Żaka i Barcisia, których przygody mogliśmy oglądać także w kultowym serialu „Ranczo”.

Redakcja poleca

W ciągu lat spędzonych w show-biznesie Cezary Żak stworzył plejadę charyzmatycznych postaci, które prezentował widzom na szklanym ekranie i deskach teatru. Prywatnie jednak życie aktora nie było tak bajeczne. Gwiazdor przez bardzo długi czas borykał się z otyłością, która zaczęła odbijać się na jego zdrowiu.

Cezary Żak przeszedł prawdziwą metamorfozę. Dawniej ważył ponad 120 kilogramów

Żak postanowił zawalczyć o swoje dobre zdrowie i zmienił swoje nawyki żywieniowe. Nie ukrywał jednak, że nie była to łatwa droga. Aktor zdał sobie sprawę z tego, że jeśli chce rozwijać swoją karierę, musi się zmienić.

- Po pracy na planie „Rancza” miałem świadomość, że jeśli jako aktor chcę iść dalej i osiągnąć więcej w zawodzie, jaki wykonuję, muszę zmienić tzw. warunki. Ta motywacja była w moim przypadku najsilniejsza i jak się okazuje najskuteczniejsza. Moja waga spadła o 30 kg i udaje mi się ją utrzymać – mówił w „Dzień Dobry TVN”.

W swoim szczytowym momencie aktor ważył ponad 120 kilogramów, a duże wsparcie w całym procesie okazała mu jego ukochana żona. Katarzyna Żak kibicowała małżonkowi, jak tylko mogła, a on sam ogromnie cenił sobie jej zaangażowanie.

- Żona wspierała mnie dobrym słowem, motywowała, a czasami po prostu była ze mną w trudach, jakie temu towarzyszyły. Ważne jest też dobre nastawienie, wiara, że się uda. Podobne głosy słyszę od innych osób z otyłością – przyznał aktor.

Cezary Żak schudł 30 kilogramów
fot. Artur Zawadzki/REPORTER, Instagram @cezaryzak.official

Cezary Żak zdradził sekret metamorfozy

Jakiś czas temu 61-latek zaangażował się nawet w kampanię społeczną „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”, której stał się ambasadorem. W rozmowie z gazetą.pl przyznał jednak, że w całym procesie najważniejsze jest poznanie potrzeb swojego organizmu, a nie ślepe podążanie za radami dietetyków.

- Nauczyłem się jeść mniej i rozsądnie, a ponadto poznałem swój organizm, jego potrzeby i przyzwyczajenia. Podjadanie to najgorszy wróg, nie tylko odchudzającej się osoby. Postanowiłem, że wydłużę swoje przerwy między posiłkami. Co prawda dietetycy zalecają, aby jeść częściej i mniej, ale na mnie to po prostu nie działało. Ja musiałem się najeść i dopiero wtedy mogłem wytrzymać bez kolejnych drobnych przekąsek – przyznał.

gwiazdy które działają charytatywnie
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS

RadioZET.pl//dziendobry.tvn.pl/se.pl