,

Cezary Żak powiedział o zmaganiach z chorobą. Schudł już 30 kg

31.03.2023 17:13

Cezary Żak ma za sobą udaną walkę z otyłością. Aktor z "Rancza" podjął wyzwanie i schudł 30 kg, dzięki czemu dzisiaj czuje się o wiele lepiej. Metamorfoza wiązała się także z kwestiami zdrowotnymi i pomogła artyście zapobiec rozwojowi poważnych schorzeń związanych z ogromną tuszą. 

Cezary Żak
fot. Pawel Wodzynski/East News

Cezary Żak zdobył popularność szeregiem znakomitych ról m.in. w serialach "Miodowe lata" i "Ranczo". Widzowie zawsze kojarzyli aktora jako korpulentnego mężczyznę, ale jakiś czas temu artysta postanowił to zmienić. W efekcie Cezaremu Żakowi udało się zrzucić już 30 kilogramów. Podczas wizyty w "Dzień Dobry TVN" aktor wyznał, co tak naprawdę zmotywowało go do przejścia na dietę.

Cezary Żak podjął walkę z otyłością i schudł 30 kg 

Cezary Żak w najgorszym momencie ważył 120 kg. W końcu zdał sobie sprawę, że problem jest poważny, ponieważ ma do czynienia z otyłością, która jest chorobą i rodzi szereg poważnych problemów zdrowotnych. Ponadto uzmysłowił sobie, jak dużą rolę w jego zawodzie odgrywa wygląd. 

Po pracy na planie "Rancza" miałem świadomość, że jeśli jako aktor chcę iść dalej i osiągnąć więcej w zawodzie, jaki wykonuję, muszę zmienić tzw. warunki. Ta motywacja była w moim przypadku najsilniejsza i jak się okazuje najskuteczniejsza - powiedział w "Dzień dobry TVN". 

Aktorowi udało się obniżyć wagę. Pomogła mu w tym zmiana diety i nawyków żywieniowych, m.in. wydłużenie przerw między posiłkami i wyeliminowanie podjadania. W zmaganiach z otyłością 61-latek mógł liczyć na żonę Katarzynę Żak, która wspierała go w trudnych momentach. 

Katarzyna Glinka walczy z guzem piersi. "Duży". Aktorka przekazała przykrą wiadomość

Cezary Żak przekonuje: otyłość to choroba, nie defekt estetyczny 

Gwiazdor "Miodowych lat" postanowił wykorzystać swój przykład i wziąć udział w kampanii społecznej "Porozmawiajmy szczerze o otyłości". 

Otyłość dla większości Polaków pozostaje defektem natury estetycznej czy efektem słabej woli pacjenta. Tymczasem otyłość to choroba jak każda inna - tłumaczył powody zaangażowania się w akcję Cezary Żak.

Zwrócił też uwagę na stygmatyzację społeczną osób otyłych. Hejt i wyśmiewanie ze względu na wygląd podkopuje ich wiarę w siebie, wzmaga stres, co często prowadzi do "zajadania" emocji.  

- Dlatego tak potrzebne są kampanie edukacyjne takie jak "Porozmawiajmy szczerze o otyłości", której celem jest edukacja i zmiana społecznego postrzegania otyłości. Czuję się zobowiązany do tego, by jako osoba, która zmagała się z otyłością, wesprzeć działania kampanii, dając tym samym innym osobom nadzieję, że otyłość można leczyć - powiedział w DDTVN Cezary Żak. 

loader

Logo radiozet Dzieje się