Obserwuj w Google News

Gwiazda sprzedała luksusowy dom. Teraz musi siedzieć na klozecie, żeby wziąć prysznic

2 min. czytania
31.03.2023 21:16
Zareaguj Reakcja

Carol Vorderman zaprezentowała fanom, jak bierze prysznic. Brytyjska gwiazda sprzedała swój ogromny dom, żeby prowadzić wędrownicze życie.

Carol Vorderman
fot. East News

Carol Vorderman sprzedała swoją rezydencję wartą miliony, by zamieszkać domu na kółkach. Okazuje się, że gwiazda, żeby wziąć prysznic, musi siedzieć na klozecie. Wygląda jednak na to, że wcale jej to nie przeszkadza.

Carol Vorderman myje się, siedząc na toalecie

Carol Vorderman to brytyjska osobowość telewizyjna, znana głównie jako gospodyni programu telewizyjnego "Countdown". Występowała też w innych programach telewizyjnych oraz dokumentach. Carol Vorderman jest również ambasadorką dobrej woli w wielu organizacjach charytatywnych.

Redakcja poleca

Jak podaje Mirror, Vorderman za pośrednictwem swojego Instagrama wyjaśniła, że musi siedzieć na toalecie podczas brania prysznica. Wszystko z powodu ograniczonego miejsca w jej luksusowym kamperze. Była gwiazda "Countdown"  wystawiła swój dom w Bristolu na sprzedaż i zgarnęła za niego 2,6 milionów funtów, czyli około 14 milionów złotych. Część pieniędzy przeznaczyła na renowację swojego nowego miejsca zamieszkania. Wydała już 50 tysięcy funtów, czyli ponad 265 tysięcy złotych.

Carol Vorderman/Instagram
fot. Carol Vorderman/Instagram

W instagramowej relacji 62-latka zdradziła, że aby się wykąpać, musi siedzieć na toalecie. Jej prysznic jest tak mały, że nie może swobodnie poruszać rękami. Umieszczenie kabiny blisko toalety nie było jednak przypadkiem. W jednej z audycji dla BBC Radio Wales gwiazda, wyjaśniła, że jej prysznic jest "tak mały, że nie można w nim stanąć"

Zaprojektowałam go tak, aby była tam toaleta - toaleta kompostowa. Więc siadasz, ponieważ kiedy wstajesz, aby wziąć prysznic, potrzebujesz więcej miejsca na ręce. Na prysznic na siedząco nie potrzebujesz dużo miejsca w furgonetce.

Vorderman celowo ograniczyła swoją nową łazienkę do minimum, zachowując ergonomię ograniczonej powierzchni pojazdu. Wszystkich zaniepokojonych uspokajamy. Gwiazda ma oprócz kampera dom w Walii i mieszkanie w Bristolu. Jak sama wyznała, woli jednak spać w swoim vanie, którym zwiedza Wielką Brytanię.

Redakcja poleca

Vanlife: co to jest?

Pomysł na dom na kółkach nie jest ekstrawagancją brytyjskiej gwiazdy. Tego typu styl życia ma nawet własną nazwę - vanlife lub van-dwelling. Ten nietypowy sposób na życie polega na mieszkaniu i podróżowaniu w kamperze lub innym przystosowanym do codziennego funkcjonowania pojeździe. Wiele osób decyduje się na vanlife, aby zredukować koszty życia i cieszyć się wolnością w przemieszczaniu się.

Osoby żyjące w vanie muszą tak jak Vorderman, nauczyć się, jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń w pojeździe, aby zmieścić  łóżko, kuchnię, toaletę oraz miejsce do przechowywania ubrań i sprzętu. Istotne jest również zapewnienie sobie odpowiedniego wyżywienia, higieny i bezpieczeństwa, szczególnie podczas dłuższych podróży. Życie w vanie może być przyjemnym doświadczeniem dla ludzi, którzy cenią sobie niezależność i swobodę, ale wymaga też pewnych wyrzeczeń oraz dostosowania się do ograniczonej przestrzeni i braku stałego adresu zamieszkania.

RadioZET.pl/Mirror/Instagram