Obserwuj w Google News

Beata Kozidrak nigdy nie liczyła na emeryturę. Zabezpieczyła się na przyszłość

2 min. czytania
25.02.2023 11:00
Zareaguj Reakcja

Beata Kozidrak postanowiła odnieść się do tematu emerytur gwiazd w Polsce. Piosenkarka zdradziła, że od dawna nie liczyła na świadczenia z ZUS-u, więc wzięła sprawy w swoje ręce.

Beata Kozidrak
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej Beata Kozidrak skomentowała swój pogląd na emeryturę. Czy podobnie jak koledzy po fachu będzie biedować na starość?

Beata Kozidrak o emeryturze

Od kilku lat w plotkarskich mediach pojawiają się informacje o tym, że gwiazdy-seniorzy żalą się na swoje niskie emerytury, które czasami wynoszą tyle, co kostka masła w promocji. Zdradzają, że muszą pracować do śmierci, by jakoś się utrzymać.

Redakcja poleca

Beata Kozidrak w wywiadzie dla Gazety.pl skomentowała tę sprawę. Artystka podeszła do niej bardzo pragmatycznie. Zdradziła, że nie opierała się na ufności w system i wolała sama inwestować pieniądze, by pomnażać je na przyszłość. 

Życie nauczyło mnie inwestowania i ja nigdy nie liczyłam na nasz system, na opiekuńczość państwa. Raz jako jedna z licznych firm, bo ja mam firmę, dostałam dotację, która pomogła żyć moim pracownikom, bo oni nie mieli za co żyć w okresie pandemii.

Powyższa wypowiedź wskazuje, że Kozidrak jednak w opiekuńczość państwa trochę wierzy, skoro podczas pandemii postanowiła ubiegać się o dotację na swoją firmę. Piosenkarka wyznała, że kiedy wyszło na jaw, iż jej przedsiębiorstwo zostało wsparte przez państwo, spotkała się z falą krytyki.

Tak jak wielu artystom, dostało mi się za to. Ja nie brałam tego do siebie, bo najważniejszy był moment, że mogłam im pomoc. Wiedziałam, że nie wyjadą do innego kraju, tylko zostaną przy mnie i będziemy potem wspólnie dalej grać koncerty.

Tak czy inaczej, Kozidrak nie boi się o przyszłość i nie liczy na ZUS na emeryturze, ponieważ sama zafundowała sobie bezpieczeństwo finansowe w jesieni życia. Nie każdy artysta jest jednak tak zaradny.

Redakcja poleca

"4B": nowa płyta Beaty Kozidrak

23 lutego 2023 roku do sprzedaży trafił najnowszy album Beaty Kozidrak zatytułowany "4B". Istniejąca na polskiej scenie muzycznej od lat 70. gwiazda, zaprezentowała w nim 12 utworów. To pierwsza płyta od 7 lat. Kozidrak współpracowała nad nią z Mariuszem Obijalskim oraz Arkiem Koperą. Brzmieniowo album miesza różne style - są klimaty lat 80., latino, ale nie brakuje również ballad. Singlem promującym "4B" jest utwór "Gambit". Gościnnie na krążku wystąpili Kamil Bednarek oraz chór Sound’n’Grace.

RadioZET.pl/Gazeta.pl