Obserwuj w Google News

Asia z „Sanatorium miłości” próbowała popełnić samobójstwo. „Miałam transfuzję krwi”

3 min. czytania
12.02.2023 22:58

Asia z Sanatorium miłości” uchodzi za jedną z bardziej otwartych uczestniczek. Nie boi poruszać się trudnych tematów i opowiadać o sobie. W rozmowie z Martą Manowską przed kamerami TVP odważyła się na kolejne wstrząsające wyznanie: w pewnym momencie życia próbowała popełnić samobójstwo.

Sanatorium miłości
fot. screen TVP VOD Sanatorium miłości s5e7

Asia z „Sanatorium miłości” w rozmowie z Martą Manowską zaczęła od relacji ze Zbigniewem. Kuracjuszka stwierdziła, że mężczyzna podoba jej się fizycznie i ceni jego poczucie humoru. Zbyszek w ostatnim odcinku zwrócił jednak uwagę na Bożenę. Asia nie jest zła. Jest świadoma, że ona i senior to dwa różne światy, a w tym momencie mają szansę na „bardzo fajną przyjaźń”. Potem przeszła do wspomnień ze swojego życia.

Zobacz także:  Sanatorium miłości: przykra randka Ewy i Józka. „Nie ma głębszego uczucia”

Sanatorium miłości: Asia próbowała popełnić samobójstwo

Asia zaczęła wspominać swoje dzieciństwo. Przyznała, że najmłodsze lata jej życia były bardzo dramatyczne. Tłumaczyła, że czuła się niekochana, a w domu panowała przemoc.

- Okres mojego dzieciństwa do 7 lat był bardzo dramatyczny. Bardzo się czułam samotna, niekochana, zostawiona sama. Mój ojciec bardzo często robił awantury w domu, bił moją mamę, byłam tego świadkiem czasami. Od najmłodszych lat czułam, że ten kraj nie jest dla mnie. Wyjechałam, jak miałam 24 lata, do Stanów, w 1981 roku – opowiadała Asia.

Kobieta tłumaczyła, że początki były bardzo trudne i tak naprawdę za granicą znała tylko swojego chłopaka. Ślub wzięła z konieczności i wiedziała, że nie będzie chciała z nim spędzić życia. Po rozwodzie nie wiedziała, co ze sobą zrobić. Na jej drodze stanął inny mężczyzna, z którym była w związku przez trzy lata. Niestety, wybranek nadużywał między innymi alkoholu i brał kokainę.

Redakcja poleca

- Dzięki niemu weszłam na ścieżkę rozwoju. Właśnie dlatego, że będąc w tej relacji, zauważyłam, że to ja mam problem ze złością, krzyczę, ja go nawet uderzyłam. Był taki miesiąc, kiedy naprawdę bardzo dużo piłam. Sama byłam wtedy i próbowałam odebrać sobie życie. Wiadomo, że to jest ostatnie takie podejście. W sumie ja już nie powinnam żyć. Miałam transfuzję krwi, chodziłam przez 6 miesięcy na taki program, chodziłam na terapię. Wtedy zaczęła się ucieczka w kierunku duchowym: cztery wyjazdy do Indii, medytacje. Poszłam do szkoły, skończyłam kurs, żeby pomagać ludziom, którzy mają uzależnienia – mówiła Asia ze łzami.

Seniorka założyła również specjalną fundację, która pomaga osobom uzależnionym. Dziś od dwóch lat mieszka samotnie w Warszawie. Bardzo by chciała, aby jej dzieci były w Polsce, aby jej fundacja ruszyła, a także zaplanowała sporą inwestycję związaną z pomaganiem.

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)