Obserwuj w Google News

Zofia Zborowska nie zaszczepi się na COVID-19. "Boję się"

2 min. czytania
05.05.2021 13:12
Zareaguj Reakcja

Zofia Zborowska od kiedy poinformowała o tym, że jest w ciąży, swojemu stanowi poświęca dużą część social mediów. Właśnie poinformowała, że z powodu ciąży nie zaszczepi się na COVID-19.

Zofia Zborowska
fot. Michal Wozniak/East News

Zofia Zborowska poinformowała pod koniec marca, że jest w ciąży. Od tamtej pory w jej social mediach regularnie pojawiają się posty, związane z tematyką okołociążową. Aktorka bez owijania w bawełnę informuje swoich fanów, jak znosi swój stan i jak się czuje, oczekując na przyjście na świat swojego pierwszego dziecka.

Podkreśliła, że nie nie zamierza zasypywać internautów wieściami o swojej ciąży, ale jeśli już będzie to robić, to będzie mówić szczerze o tym, jak to jest. Ujawniła m.in., że w początkowym etapie czuła się źle, odczuwała wzdęcia, a teraz  ma regularne krwotoki z nosa. " To nie jest czas full make-upu " - powiedziała. Za swoją postawę była już nawet przez niektórych internautów krytykowana. Zarzucano jej, że mówi o ciąży tak, jakby jej nie chciała, że narzeka, zamiast się cieszyć. Zborowska na zarzuty te reagowała z naturalnym dla siebie luzem.

Zobacz także: Zofia Zborowska wściekła się na komentarz internautki. Poszło o jej ciążę

Zofia Zborowska deklaruje: "Nie zaszczepię się na COVID-19"

W niedawnej serii pytań i odpowiedzi na Instagramie aktorka, jak zwykle, odpowiadała na pytania internautów o sprawy bieżące. Padło pytanie o szczepienie na koronawirusa. Aktorka udzieliła odpowiedzi, która zaskoczyła część jej fanów. Jak stwierdziła, nie ma zamiaru przyjąć szczepionki. Powodem jest ciąża.

Zdaniem Zborowskiej, szczepionki przeciw COVID-19 nie zostały dostatecznie dobrze przebadane na kobietach ciężarnych. "Nie, boję się. Jak dla mnie za mało badań na ciężarnych, żeby się zaszczepić" - powiedziała wprost.

Warto dodać, że zgodnie z obecnymi rekomendacjami WHO oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, kobiety ciężarne powinny się szczepić.

RadioZET.pl/As