Obserwuj w Google News

Nina Terentiew pożegnała Pawła Królikowskiego. Poruszające chwile na ramówce Polsatu

Patrycja Chudolińska
2 min. czytania
05.03.2020 08:55
Zareaguj Reakcja

Paweł Królikowski nie żyje. Znany aktor filmowy, serialowy i teatralny zmarł 27 lutego 2020 roku. W środę podczas prezentacji wiosennej ramówki Polsatu w wyjątkowy sposób pożegnano zmarłego. Słowa Niny Terentiew chwyciły widzów za serce.

Paweł Królikowski Nina Terentiew Polsat
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

Paweł Królikowski nie żyje

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat. Aktor od dłuższego czasu przebywał w szpitalu w Warszawie na oddziale neurochirurgii. Fani i znajomi z show-biznesu liczyli na jego powrót do zdrowia, jednak stan artysty był zbyt poważny.

Paweł Królikowski był nie tylko aktorem telewizyjnym, filmowym i teatralnym, ale także lubianym jurorem w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". W środę odbyła się wiosenna ramówka Polsatu, na której uczczono pamięć po zmarłym aktorze i przyjacielu.

Wyjątkowy hołd dla Pawła Królikowskiego na wiosennej ramówce Polsatu

Paweł Królikowski od lat był związany z telewizją Polsat i pojawiał się regularnie na imprezach ramówkowych. W tym roku szczególnie mocno dało się odczuć nieobecność artysty.

Rozglądam się po sali i brakuje mi mojego kędzierzawego przyjaciela, którego znałam 30 lat. Czuję, że jestem mu winna jedno słowo. Pawełku, byłeś człowiekiem, który nigdy chyba nie miał wrogów. Ponieważ kochałeś ludzi. Był w dwunastu edycjach naszego sztandarowego programu "Twoja twarz brzmi znajomo" i właściwie nigdy nie powiedział nikomu nic, co by go zabolało, bo nie lubił tego. Bo kochał ludzi. Nie ma co gadać. Pawełku, tęsknimy wszyscy za tobą i będziemy tęsknić - powiedziała poruszona Nina Terentiew, dyrektor programowa telewizji Polsat.

Po poruszających słowach na ekranie wyświetlone zostało poruszające nagranie, które przedstawiało najważniejsze momenty Pawła Królikowskiego w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbędzie się w czwartek 5 marca 2020. Uroczystość zacznie się o godzinie 11:00. Aktor spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

RadioZET.pl/PCh