Zamknij

Tommy Dorfman z "13 powodów" dokonała coming outu. Wyznaje: "Identyfikuję się jako kobieta"

23.07.2021 12:26

Tommy Dorfman to amerykańska aktorka, która popularność zdobyła dzięki roli w serialu "13 powodów". Teraz gwiazda wyznała, że jest osobą transpłciową. "Identyfikuję się i żyję jako kobieta" - mówi Dorfman.

Tommy Dorfman
fot. Instagram @tommy.dorfman

Tommy Dorfman to amerykańska aktorka, która dała się poznać widzom z roli Ryana Shavera w serialu "13 powodów" na Netfliksie. Teraz gwiazda przyznała, że identyfikuje się jako kobieta. Dorfman dokonała coming outu w mediach społecznościowych oraz opowiedziała o tym w wywiadzie dla magazynu "Time". Przyznała, że jest już po zabiegu korekty płci. Używa zaimków ona/jej, jednak nie planuje zmiany imienia.

- Od roku identyfikuję się i żyję jako kobieta - kobieta transpłciowa. To zabawne myśleć o tym jako o wychodzeniu z szafy, ponieważ ja nigdy w tej szafie nie byłam. Dziś postrzegam to jako ponowne przedstawienie się sobie jako kobieta, już po korekcie płci. Coming out zawsze jest widziany jako jakieś wielkie "odkrycie", ale ja nigdy nie byłam "zakryta". Dziś wyjaśniam: Jestem transpłciową kobietą. Moje zaimki to: ona/jej. Nazywam się Tommy - wyznała Tommy Dorfman w "Time".

Tommy Dorfman jest transpłciową kobietą. Aktorka dokonała coming outu

Tommy Dorfman przyznała, że nie zmienia imienia ze względu na duże przywiązanie. Nie będzie jednak przyjmować męskich ról w filmach i serialach. Już wkrótce po raz pierwszy wcieli się na ekranie w rolę kobiecą.

- Nie zmieniam imienia. Jestem nazwana po bracie mojej mamy, który odszedł miesiąc po moich narodzinach. Czuje się bardzo związana z tym imieniem i z wujkiem, który mnie trzymał, kiedy umierał. To jest ewolucja - Tommy staje się jeszcze bardziej Tommym [...] Oddzielenie mojej osobistej tranzycji i tranzycji zawodowej nie jest możliwe, ponieważ moje ciało i twarz są połączone z karierą. Najbardziej kojarzona jestem z rolą wrednego poety-geja w operze mydlanej i obawiałam się, że przez tranzycję w życiu osobistym stracę jakąkolwiek karierę. Ale nie jestem już dłużej zainteresowana graniem męskich postaci - podsumowała aktorka.

loader