Zamknij

Wróżbita Maciej dokonał coming outu. Opowiedział o swojej orientacji

19.07.2021 10:56

Wróżbita Maciej zdecydował się na coming out. Najbardziej popularny polski wróżbita i autor książek zdradził, że od lat jest w szczęśliwym związku z innym mężczyzną. "Jestem już tak stary, że nie będę się ukrywał" - powiedział.

Wróżbita Maciej
fot. Pawel Relikowski/Polska Press/East News

Maciej Skrzątek to najbardziej rozpoznawalny polski wróżbita, lepiej znany jako wróżbita Maciej. 41-latek jest autorem trzech książek i prowadzi autorskie programy w telewizji oraz radiu. Ostatnio w rozmowie z Elizą Michalik w audycji "W głębi duszy" opowiedział trochę więcej o swoim życiu prywatnym. Wróżbita Maciej dokonał coming outu jako gej i przyznał, że jest ze swoim partnerem już od prawie 20 lat. Dodał, że gdyby było to w Polsce możliwe, chętnie wziąłby ślub z ukochanym.

- Ten wywiad możemy potraktować jako mój coming out. Jestem już tak stary, że nie będę się ukrywał. Jesteśmy razem prawie 20 lat z moim parterem, jesteśmy bardzo szczęśliwi i bardzo się kochamy [...] Ślub byłby ułatwieniem naszego życia, jeśli chodzi o sprawy spadkowe, notarialne czy medyczne. To przede wszystkim jest dla nas trudne, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby Tomek znalazł się w szpitalu, a ja nie mógłbym trzymać jego ręki - powiedział Maciej Skrzątek.

Zobacz także: Andrzej Piaseczny dokonał coming outu. Lider Judas Priest, Rob Halford skomentował decyzję muzyka

Wróżbita Maciej dokonał coming outu. Jest gejem

Wróżbita Maciej dodał, że choć nie opowiadał w mediach o swojej orientacji, jego znajomi oraz współpracownicy od dawna o niej wiedzą. Celebryta nie spotkał się jednak z hejtem. Mimo to ze względu na sytuację polityczną w Polsce nie chodzi ze swoim partnerem za rękę po ulicy. Decyduje się na to jedynie podczas zagranicznych wyjazdów.

- Moi znajomi, przyjaciele, wszyscy współpracownicy czy dziennikarze, z którymi się spotykałem, wszyscy wiedzą. Ja się nigdy z tym nie ukrywałem, jeśli chodzi o kontakty bezpośrednie. I nigdy się tego nie wstydziłem, tylko uważałem, że to jest moje życie prywatne - dodał.

To kolejna postać polskiego show-biznesu, która dokonała coming outu w ostatnich miesiącach. Niedawno spore zainteresowanie wzbudził coming out Andrzeja Piasecznego. Wokalista pierwszy raz przyznał się do swojej orientacji podczas jednej z audycji w Radiu ZET. Ten sam temat poruszył także w swoim utworze "Miłość".

loader