Zamknij

Przemysław Kossakowski odszedł z telewizji. Otwiera ośrodek dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

Klaudia Bochenek
22.04.2022 10:45

Przemysław Kossakowski nie tak dawno oświadczył swoim fanom oraz widzom telewizji TTV, że zawiesza karierę w mediach. Dziennikarz sam nie jest pewien, czy wróci do korzeni. Zdradził również, że pracuje nad pewnym projektem, który ma wymagać sporo uważności. Dziś już wiadomo, co zajmowało go w ostatnim czasie.

Przemysław Kossakowski
fot. screen Instagram przekossakowski

Przemysław Kossakowski już od dekady pracuje dla telewizji TTV. Dziennikarz dostał szansę od swojej przyjaciółki, a zatrudnienie go w mediach okazało się strzałem w dziesiątkę. Zyskał sympatię widzów, a jego serie programów „Kossakowski. Inicjacja” czy „Kossakowski. Wtajemniczenie” wzbudzały ogromne zainteresowanie i niemałe emocje. Sprawdził się także jako prowadzący „Down the Road” oraz „Project Cupid”. Po raz kolejny w swoim życiu nie ma zamiaru unikać trudnych przedsięwzięć – jednak już nie przed kamerą.

Zobacz także: Przemysław Kossakowski żegna się z telewizyjną karierą. „Nie wiem, czy wrócę”

Przemysław Kossakowski otwiera ośrodek dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

- Dziś chcę poinformować o zawieszeniu mojej  telewizyjnej aktywności. Decyzję podjąłem z dwóch bardzo ważnych dla mnie powodów. Po pierwsze, od dłuższego czasu pracuje nad projektem, który już wkrótce będzie wymagał ode mnie pełnej uważności – poinformował niedawno Przemysław Kossakowski.

Dziennikarz napisał, że sam nie wie, ile potrwa „zawieszenie” i czy w ogóle wróci do telewizji. Przyznał, że musi zastanowić się, czy nadal ma „coś ciekawego do powiedzenia”. Okazuje się, że w tajemnicy zaangażował się w interesujący i trudny projekt, czym pochwalił się w mediach społecznościowych.

Przemysław Kossakowski poinformował fanów, że 31 grudnia 2021 roku kupił dom oraz kawałek ziemi. Budynek jest bardzo duży i nie na potrzeby dziennikarza, ale „taki też był zamiar”. Jest ulokowany na wzgórzu, w bardzo spokojnej i cichej okolicy.

- Już wkrótce w tym miejscu rozpocznie działalność „Arterytorium”, bezpieczny dom dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Głównym celem tego miejsca będzie rozpowszechnianie działań artystycznych skoncentrowanych na relacjach terapeutycznych i rozwojowych. Arteterytorium to przestrzeń, w której każdy dostanie możliwość opowiedzenia o sobie uniwersalnym językiem sztuki. Arterytorium jest tworzone we współpracy ze specjalistami. Opiekę merytoryczną nad miejscem sprawuje Sztuka Niepowtarzalna. Pierwsze warsztaty już w przyszłym miesiącu, parapetówka wkrótce. […] I pamiętaj, każdy ma prawo do napisania własnej historii – oznajmił Przemysław Kossakowski. Fani są zachwyceni.

- Chciałabym, aby moja niepełnosprawna córka mogła zamieszkać w takim domu. Życzę powodzenia, a wierzę mocno, że przyniesie to Panu wiele radości i miłości tych, którym stworzy Pan nowy dom. Od osób niepełnosprawnych można się wiele nauczyć, a przede wszystkim oni pokazują nam, jak szanować drugiego człowieka i jak dawać radość, której nam często tak brakuje - czytamy.

- Ale piękna inicjatywa dla rodziców, ale i dla dzieci/dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie takie miejsca są bardzo potrzebne. W naszym kraju jest ich zdecydowanie za mało. Jesteś wrażliwym i pełnym empatii człowiekiem  takich potrzeba w dzisiejszych czasach. Mam nadzieję, że kiedyś Twój dom odwiedzimy - pisze kolejna fanka.

- Wspaniały pomysł. Gdzieś podświadomie myślałam, że pójdzie Pan w stronę pomocy tym trochę „innym”. Po ostatnich programach widać było Pana całkowite oddanie się osobom z różnymi przypadłościami (choroba Downa). To budujące w dzisiejszych czasach, napawa nadzieją - zachwyca się internautka.

gwiazdy które działają charytatywnie
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS