Obserwuj w Google News

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka: mszę poprowadzi duchowny ze słynnego hitu YouTube'a [WIDEO]

1 min. czytania
08.04.2021 20:17
Zareaguj Reakcja

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się 10 kwietnia. Mszę świętą poprowadzi biskup Antoni Długosz, duchowny znany ze słynnego klipu "Chrześcijanin tańczy" - podaje "Super Express". Jego piosenka z programu "Ziarno" stała się hitem internetu. 

bp Antoni Długosz
fot. ARTUR BARBAROWSKI/East News

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się 10 kwietnia. Uroczystość ma mieć charakter państwowy i będzie transmitowana na antenie TVP. Artysta zostanie pochowany na cmentarzu w Grotnikach. Wcześniej w archikatedrze w Łodzi odbędzie się msza święta w intencji Krzysztofa Krawczyka. Jak podaje "Super Express", nabożeństwo poprowadzi biskup Antoni Długosz. Duchowny był wieloletnim przyjacielem piosenkarza. Razem nagrali utwór zatytułowany "Europo, nie możesz żyć bez Boga" promujący płytę wydaną w 2017 roku.

Zobacz także:  Pogrzeb Krawczyka na żywo. Gdzie transmisja?

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka: mszę poprowadzi gwiazdor hitu "Chrześcijanin tańczy"

Biskup Antoni Długosz jest znany z działalności muzycznej. Jest autorem płyt z piosenkami i twórczości skierowanej do dzieci i młodzieży. Duchowny zasłynął w telewizyjnym programie katolickim "Ziarno".

Szeroką rozpoznawalność przyniosła mu przede wszystkim piosenka "Chrześcijanin tańczy". Teledysk, w którym biskup wraz z dziećmi wykonują zabawny układ choreograficzny, stał się hitem internetu i bił rekordy odtworzeń w serwisie YouTube. Klip był tak popularny, że doczekał się wielu przeróbek i nowych aranżacji.

Dzisiaj mało kto pamięta, że słynnym roztańczonym chrześcijaninem był właśnie Antoni Długosz. W sobotę to on odprawi mszę w intencji Krzysztofa Krawczyka. Przypomnijcie sobie największy hit biskupa. 

Marian Lichtman ma żal do żony Krzysztofa Krawczyka. "Nie wiem, dlaczego tak się zachowała"