Obserwuj w Google News

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Podano oficjalną datę i miejsce. TVP pokaże uroczystość

2 min. czytania
07.04.2021 16:54

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Wiadomo już, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb znanego polskiego artysty. Uroczystość będzie miała charakter państwowy i zostanie wyemitowana przez Telewizję Polską. O której możemy oglądać transmisję w TVP?

Krzysztof Krawczyk
fot. VIPHOTO/East News

Krzysztof Krawczyk zmarł w Poniedziałek Wielkanocny w wieku 74 lat. Artysta w ostatnich tygodniach życia przebywał w szpitalu, gdzie walczył z zakażeniem koronawirusem. Ostatecznie udało mu się pokonać COVID-19, dzięki czemu mógł wrócić do domu na Święta. Jego stan szybko się jednak pogorszył. Organizm był bardzo osłabiony po ciężkiej chorobie. Mimo decyzji o hospitalizacji nie udało się pomóc wokaliście.

Zobacz także: Pogrzeb Krawczyka na żywo. Gdzie transmisja?

Kiedy pogrzeb Krzysztofa Krawczyka?

Wiemy już, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Msza święta odbędzie się w sobotę 10 kwietnia o godz. 12:00 w archikatedrze w Łodzi. Następnie wokalista zostanie pochowany na cmentarzu w Grotnikach, niedaleko Łodzi. Krzysztof i Ewa Krawczykowie przez wiele lat związani byli z tym miejscem. Uroczystość pogrzebowa będzie miała charakter państwowy, o czym poinformował w rozmowie z PAP proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach, Bernard Briks.

Zobacz także:  Krzysztof Krawczyk nie żyje. Adoptowana córka artysty żegna ojca ich wspólnym zdjęciem

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Gdzie i kiedy oglądać transmisję?

Niestety, w związku z pandemią COVID-19 i wprowadzonymi ograniczeniami nie wszyscy będą mogli uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu uwielbianego piosenkarza. Fani będą mogli obejrzeć transmisję z uroczystości w telewizji.

- Zgłosiło się do nas Ministerstwo Kultury i Sztuki z pytaniem, czy rodzina życzy sobie, by pogrzeb był państwowy. Krzysztofowi należy się pogrzeb z honorami. Jesteśmy w trakcie załatwiania wszystkich formalności. Jak wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, to poinformujemy o tym. Na pewno msza będzie transmitowana przez Telewizję Polską - poinformował w rozmowie z "Super Expressem" menadżer Krawczyka, Andrzej Kosmala.