Obserwuj w Google News

Otruł psa pod sklepem. Maffashion pokazuje nagranie i domaga się surowej kary dla sprawcy. "Kanalia" [WIDEO]

2 min. czytania
23.05.2022 14:43
Zareaguj Reakcja

Maffashion nagłośniła sprawę otrucia psa pod jednym z legnickich sklepów. Blogerka udostępniła nagranie z monitoringu opublikowane przez właścicieli otrutego owczarka niemieckiego i zaapelowała o surową karę dla sprawcy. Wsparli ją poruszeni losem psiaka internauci. 

Maffashion
fot. Instagram:@maffashion_official

Maffashion poruszyła historia z Legnicy, gdzie rowerzysta otruł psa znajdującego się na posesji jednego ze sklepów rowerowych. Właściciele opublikowali na Facebooku zdjęcia oraz nagranie z monitoringu. Widać na nim rowerzystę schylającego się pod bramą i suczkę owczarka niemieckiego, która po oddaleniu się mężczyzny, zaczyna niepokojąco krążyć w miejscu i po chwili pada na ziemię w konwulsjach. 

Substancja, która została jej podana, była tak silna, że jej organizm od razu na nią zareagował, co widać na filmiku załączonym poniżej. Kika jest psem, którego wielu z naszych klientów może znać, jest ufna i bardzo lubi ludzi. Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą w odnalezieniu sprawcy tego zdarzenia. [...] Pies w ciężkim stanie trafił pod stałą opiekę weterynarza i walczy o życie - przekazali właściciele i poprosili o pomoc w znalezieniu sprawcy. 

Wkrótce pojawiła się informacja, że dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności policji udało się schwytać poszukiwanego mężczyznę. To 36-letni mieszkaniec Legnicy. Obecnie prowadzone są czynności mające na celu postawienie mu zarzutów. Za usiłowanie uśmiercenia zwierzęcia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Redakcja poleca

Maffashion zbulwersowana otruciem psa w Legnicy

Sprawa otrutej suczki bardzo poruszyła internautów, w tym blogerkę Julię Kuczyńską. Maffashion udostępniła druzgocące nagranie z monitoringu i dodała emocjonalny komentarz. 

JAKĄ TRZEBA BYĆ KANALIĄ, życiowym przegrywem i potworem, aby pomyśleć, a co dopiero zrobić coś takiego?! Oby został jak najszybciej namierzony! I oby karę odczuł mocno! Zawsze powtarzać będę - dla mnie człowiek, który jest zdolny skrzywdzić zwierzę, zdolny jest też skrzywdzić drugiego człowieka. Jestem tego pewna! Boję się takich ludzi! (nawet ludźmi nazywać się ich nie da) - napisała wzburzona Maff. 

Gdy udało się znaleźć sprawcę, dodała: Oby kara nie była łagodna. Na post Maffashion zareagowało mnóstwo zbulwersowanych sprawą internautów.

Jak tak można?! Ciężko się ogląda to nagranie. Jakim potworem trzeba być, żeby skazać na cierpienie bezbronne zwierzę?!

Nakarmić tę kanalię tym samym!

Co za bandyta!!!! Niech teraz po opublikowaniu nagrania ma choć odrobinę honoru się ujawnić!!!! Słyszysz, trucicielu!!! Łotr i nic więcej.

Internauci z Legnicy donoszą, że to nie pierwszy tego typu przypadek w ich mieście w ostatnim czasie. 

Boszee, to nie pierwszy pies otruty w Legnicy! Może to ten sam sk*rwiel podrzucił trutkę? Trafiło na 4-miesięcznego labradora. 

Na szczęście życiu otrutej suczki nic już nie zagraża. Obecnie 12-letnia Kika dochodzi do siebie w otoczeniu bliskich. 

Jest leżąca, mało je. Ale lekarz powiedział, że gdyby coś miało się złego stać, to już by się stało. Jesteśmy dobrej myśli - przekazali w rozmowie z "Super Expressem" właściciele. 

Basia Kurdej-Szatan z suczką Betty
18 Zobacz galerię
fot. Instagram:@kurdejszatan