Obserwuj w Google News

Telewizja Polska ostro do organizatorów Eurowizji: to EBU popełniło błędy

1 min. czytania
22.05.2022 15:29

Telewizja Polska kolejny raz zabrała głos w sprawie rzekomego manipulowania wynikami konkursu i przeszła do ofensywy, wzywając EBU do wycofania zarzutów w związku z brakiem argumentów w tej sprawie.

Eurowizja
fot. Pawel Wodzynski/East News/Instagram/Klush Orchestra/screen

Wygląda na to, że to dopiero początek zamieszania, związanego z rzekomymi próbami manipulowania wynikami tegorocznej Eurowizji. Przypomnijmy, że TVP znalazła się w gronie sześciu państw, których głosy jurorskie zostały anulowane w związku z wykryciem nieprawidłowości. Już we wcześniejszym komunikacie Telewizja Polska nie przyznawała się do zarzutów i informowała, że zamierza złożyć w tej sprawie protest.

Niedawno odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Europejską Unię Nadawców, w którym udział brała także strona polska. Przedstawiciele TVP stwierdzili, że to EBU popełniło błędy i powinno wreszcie się do nich przyznać.

Zobacz także: Dziennikarka TVP ujawniła szczegóły głosowania na Eurowizji. "To było dziwne"

TVP ostro do organizatorów Eurowizji. Oskarża ich o błędy

Jak wynika z oświadczenia, które TVP przesłało serwisowi Plejada, przedstawiciele polskiej stacji uważają, że EBU nie dostarczyło dowodów rzekomych manipulacji i powinno wyciągnąć wnioski z popełnionych przez siebie błędów.

Redakcja poleca

Nie zgadzamy się opinią EBU na temat rzekomych nieprawidłowości w głosowaniu. Identyczny zarzut można próbować formułować w stosunku do innych grup państw, zarówno w tegorocznych, jak i w wielu wcześniejszych konkursach Eurowizji. Wobec tego TVP czeka na ostateczne wyjaśnienie nieporozumień, a w konsekwencji na wyciągnięcie przez EBU wniosków z błędów popełnionych przez organizatorów Eurowizji oraz wycofanie się z zarzutów - głosi oświadczenie polskiego nadawcy.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest