Zamknij

Mata uważa, że to przez niego zwolniono Jacka Kurskiego. Udana manifestacja rapera?

30.09.2022 19:13

Mata pojawił się ostatnio jako pierwszy mężczyzna na okładce polskiego Vogue’a. Podzielił się tam ciekawą refleksją związaną ze zwolnieniem z TVP Jacka Kurskiego. Co powiedział raper?

Kurski Mata
fot. JAROSLAW JAKUBCZAK/Polska Press/East News, Kamil Piklikiewicz/East News

Mata to raper, który zasłynął nie tylko talentem do tworzenia porywających tłumy utworów, ale także śmiałością w krytyce otaczającej go rzeczywistości. W „Patoreakcji” wyraził swój nieprzychylny stosunek do działalności Jacka Kurskiego jako prezesa Telewizji Polskiej.

- J**ać Telewizję Polską, Jacek Kurski ch*j Ci w dziąsło – rapuje w jednym z wersów, nie siląc się na wyszukane metafory, Mata.

Niedawno pojawił się on na okładce Vogue’a. Nie udzielił jednak wywiadu, a zdecydował się opublikować na łamach magazynu swego rodzaju manifest, w którym skomentował zwolnienie Jacka Kurskiego z TVP.

Mata o zwolnieniu Jacka Kurskiego: „manifestacja energetyczna się powiodła”

Raper wierzy, że dyskusja, którą wywołał jego utwór, mogła mieć spory wpływ na nagłe odejście z Telewizji Publicznej Kurskiego.

- Kiedy kilka milionów ludzi przez parę miesięcy powtarza negatywnie naelektryzowane wersy w stronę prezesa publicznej telewizji, a potem on traci pracę, to znaczy, że nasza wspólna manifestacja energetyczna się powiodła przekonuje Mata.

Nie da się ukryć, że utwory Maty były szeroko komentowane przez polityków oraz ludzi ze świata kultury i show-biznesu. Czy i ta wypowiedź może wywołać podobny medialny szum?

loader