Obserwuj w Google News

Maja Ostaszewska pomogła kobietom z Ukrainy. Pokazała poruszające zdjęcie [FOTO]

Sylwia Wamej
2 min. czytania
02.03.2022 12:51
Zareaguj Reakcja

Maja Ostaszewska od dawna angażuje się w działalność charytatywną. Aktorka pomaga jak może, tym bardziej teraz, gdy toczy się wojna na Ukrainie. Ostaszewska pomogła w ewakuacji kobiet z Ukrainy, zapewniając im również dach nad głową w Polsce. 

Maja Ostaszewska
fot. Instagram.com/ Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska to aktorka, która od lat słynie ze swojego zaangażowania w sprawy polityczno-społeczne. Tym razem gwiazda wsparła mieszkanki Ukrainy, które uciekały przed wojną w swojej ojczyźnie. Aktorka odebrała spod granicy dwie kobiety i małą dziewczynkę. 

Wojna w Ukrainie – najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Maja Ostaszewska pomogła kobietom z Ukrainy. Pokazała poruszające zdjęcie [FOTO]

"Daria, Elena i malutka Wika są już bezpieczne" - zaczęła swój instagramowy wpis Maja. W dalszej części posta gwiazda zdradziła, jak wyglądała droga kobiet do Polski. Podziękowała tez za pomoc kolegom i koleżankom z branży m.in. Paulinie Holtz oraz reżyserowi Krzysztofowi Skoniecznemu. Jak się okazuje, przekroczenie granicy zajęło dwie doby. Najpierw kobiety ewakuowały się z Kijowa do Lwowa, a stamtąd zostały przewiezione pod przejście graniczne w Krościenku.

Mieszkanki Ukrainy najpierw zostały ugoszczone przez rodziców Ostaszewskiej. Teraz są już w Warszawie, gzie mają mieszkanie, a Maja Ostaszewska pomaga im w załatwianiu formalności.

"Od pierwszego dnia napaści na Ukrainę spały jedna noc w łóżkach, resztę spędziły w schronach w metrze i podróży. Były tak wykończone, że najpierw zabrałam je do moich rodziców, żeby odpoczęły, zjadły, zagrzały się. Teraz są już pod naszą opieką w Warszawie. Od dziś zaczęłyśmy ogarniać formalności — nie znają tu nikogo, ale ruszył przepiękny łańcuszek pomocy dobrych serc" - podkreśla Maja Ostaszewska.

Gwiazda jest poruszona tak wielką solidarnością i pomocą ze strony Polaków. Zaapelowała, żeby pamiętać o pomaganiu uchodźcom z innych krajów m.in. Afganistanu czy Iraku.

"Niech to doświadczenie otworzy serca na pomoc innym osobom uchodźczym. Z Syrii, Afganistanu czy Iraku także uciekają, by żyć bez lęku o życie swoich dzieci" - podsumowała Ostaszewska.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official