Obserwuj w Google News

Maja Bohosiewicz leczy się u specjalisty: "Uklękłam na ziemi i zaczęłam wyć"

3 min. czytania
13.07.2022 14:09

Maja Bohosiewicz jakiś czas temu wyznała za pomocą mediów społecznościowych, że zmaga się z depresją. W najnowszym wpisie celebrytka zdradziła, jak ważne jest korzystanie z pomocy specjalisty w kryzysowych momentach. Maja wyznała również, co było przełomowym momentem w sięgnięciu przez nią po lekarską pomoc.

Maja Bohosiewicz
fot. Instagram.com/ Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz nie pierwszy raz mówi o swoich problemach z depresją. Celebrytka z okazji Dnia Świadomości Depresji w lutym opowiedziała o tym, co przeżywa. Podkreślała wtedy, że zmagała się też ze stanami lękowymi. Teraz mama dwójki dzieci: 6-letniego Zacharego i 5-letniej Leonii opowiedziała za pomocą mediów społecznościowych o sytuacji, która skłoniła ją do tego, aby udać się do specjalisty. Z pozoru błaha sprawa uświadomiła Mai, że potrzebuje pomocy.

Zobacz też:  Maja Bohosiewicz w ogniu krytyki. Chodzi o posty sponsorowane. "Zamierza łamać prawo, biedaczysko"

Maja Bohosiewicz leczy się u specjalisty: "Uklękłam na ziemi i zaczęłam wyć"

"Jak mieczyki zniszczyły moje życie psychiczne? A działo się to w roku pańskim 2021 w lipcu właśnie. Za oknem świeciło słońce, ogrodnik kosił trawę, przyjaciółka zadzwoniła zapytać, czy jestem w domu, byłam, więc wpadła na kawę. Ekspres poinformował mnie o braku wody, braku kawy, o konieczności odkamieniania i o pełnym skraplaczu. Zaproponowałam przyjaciółce szklankę kranówy. W prezencie dostałam od niej 10 wielkich mieczyków" - zaczęła swój wpis młodsza siostra Bohosiewicz.

W dalszej części instagramowego wpisu Maja zdradziła, że tak prosta czynność, jak włożenie kwiatów do wazonu, po prostu ją przerosła.

"Spojrzałam na mieczyki i ich wielkość. Moje myśli zaczęły świdrować w głowie. »Jak obetnę takie grube łodygi? Skąd wezmę taki wysoki wazon? Jak naleję wody do tak wielkiego wazonu? Jak przeniosę wazon spod zlewu na stół?«. Uklękłam na ziemi i zaczęłam wyć. Wszystkiego było już za dużo" - napisała Maja.

To zdarzenie pokazało 31-latce, że najwyższa pora udać się po pomoc do specjalisty.

"Dlaczego te mieczyki mnie zniszczyły i uratowały jednocześnie? Bo jak już zebrałam się do kupy, zrozumiałam, że naprawdę potrzebuję pomocy specjalisty, skoro dekompensuję się na czymś tak błahym. Ja, królowa zapier***u. Ja, perszing mojej rodziny. »Uzależnieniowiec« od problemów i ich rozwiązywania. Ja — pani »nie ma problemów — są wyzwania« — wywaliłam się na podcięciu cholernych łodyg w mieczykach" - podkreśliła.

Na koniec gwiazda zaapelowała, aby nie lekceważyć problemów psychicznych. Warto o tym pamiętać i odwiedzić lekarski gabinet.

"Rok później, mogę tylko z całego serca namówić was na to, abyście nie bagatelizowali swojego zdrowia psychicznego. Swojego ani swoich bliskich. Pójście do specjalisty, czyli PSYCHIATRY - to konieczność" - czytamy we wpisie Bohosiewicz.

gwiazdy które działają charytatywnie
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel.  22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel.  22 484 88 01

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel.  22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)