Obserwuj w Google News

Kuba Wojewódzki apeluje do internautów w ostrych słowach. „Na pohybel sku*wysynom!”

2 min. czytania
12.07.2022 18:16
Zareaguj Reakcja

Kuba Wojewódzki wystosował ważny apel dla fanów. O słowach, które wypowiedział na nagraniu, już jest głośno – osiągnął swój cel, a o akcji dowie się jeszcze więcej osób. Gwiazdor TVN nie owijał w przysłowiową bawełnę.

Kuba Wojewódzki
fot. screen Instagram kuba_wojewodzki_official

Kuba Wojewódzki, podobnie jak Zbigniew Hołdys, Maja Ostaszewska, Agnieszka Holland czy Stanisław Tym, włączył się w akcję promocji zbiórki na dron Bayraktar TB2 dla Ukrainy. Zrzutka została zapoczątkowana przez Sławomira Sierakowskiego założyciela „Krytyki Politycznej”. Potrzeba aż 22,5 mln zł.

Zobacz także:  Kuba Wojewódzki wbił szpilę Tomaszowi Kammelowi. Nazwał go "pieszczochem TVP"

Kuba Wojewódzki zaapelował do fanów

Na razie udało się zgromadzić ponad połowę finalnej kwoty. Teraz swoje zasięgi wykorzystał Kuba Wojewódzki, który nigdy nie pomyślałby, że w swoim życiu będzie kogokolwiek namawiać do zakupu broni.

- Nigdy nie przypuszczałem, że w swoim dorosłym życiu będę namawiał kogoś do zakupu broni. Ale widocznie wojna to jest taki czas, który miażdży, zmienia i degraduje wszelkie normy - także i moje - zaczął mówić Kuba Wojewódzki.

Dziennikarz namawia do wpłaty pieniędzy na zbiórkę. Nawet symboliczne dwa złote mogą zbliżyć Ukrainę do pogrążenia Władimira Putina. Koniec zrzutki nastąpi już niebawem.

- Jeśli są ludzie, którzy mają takie marzenie od 24 lutego, żeby w dobrej sprawie dopie*rzyć Ruskim, a może są tacy, którzy od pokoleń mają takie marzenie, to jest to ten czas, to miejsce, ta zbiórka. Za symboliczne 2 złote, możecie zafundować Putinowi lekcję geografii, gdzie go nie powinno być. Jeszcze nigdy Bolszewik nie był tak blisko waszych finansowych możliwości. Myślę, że warto. Na pohybel sku*wysynom! - namawiał Kuba Wojewódzki.

Redakcja poleca

- Ten dron oszczędza życie ukraińskich żołnierzy. Eliminuje przewagę liczebną Rosji. Pozwala rozpoznawać teren, namierzać trudne cele i likwidować magazyny broni – czytamy w opisie zbiórki. Zebrana kwota zostanie przekazana na fundusz Sił Zbrojnych Ukrainy w Narodowym Banku Ukrainy.

Bayraktar TB2 to bezzałogowy specjalistyczny dron, produkowany przez turecką firmę Baykar Makina. To bardzo pożądany sprzęt na froncie – może pracować w powietrzu nawet przez 27 godzin, wznieść się na 8 km, a dzięki zasięgowi 150 km z łatwością można namierzyć wrogie wojska i obiekty. Zrzutka trwa do 28 lipca.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official