Obserwuj w Google News

Książę William żegna księcia Filipa w osobistym wpisie. "Mój dziadek był niezwykłym człowiekiem"

2 min. czytania
12.04.2021 21:29
Zareaguj Reakcja

Książę William opublikował osobisty wpis, w którym żegna zmarłego księcia Filipa. Następca Elżbiety II, drugi w kolejce do brytyjskiego tronu, wspomina swojego ukochanego dziadka oraz pradziadka swoich dzieci.

Książę William
fot. ITV/Ferrari Press/East News

Książę William pożegnał zmarłego księcia Filipa. Mąż Elżbiety II zmarł w miniony piątek 9 kwietnia w wieku 99 lat. Ostatnie tygodnie życia spędził w szpitalu, gdzie przebywał w związku z chorobą serca. Choć książę Filip przeszedł pilną operację i został wypuszczony ze szpitala, ostatecznie jego stan zdrowia się pogorszył. Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się 17 kwietnia i będzie miał charakter prywatny - w uroczystości weźmie udział tylko najbliższa rodzina.

Tuż po śmierci księcia Filipa, na profilach członków rodziny królewskiej w mediach społecznościowych pojawiły się oficjalne komunikaty i kondolencje kierowane do królowej Elżbiety II. Teraz książę William postanowił podzielić się bardziej osobistymi, wzruszającymi wspomnieniami związanymi ze zmarłym dziadkiem. Starszy syn księcia Karola opublikował również wyjątkowe zdjęcie Filipa.

Zobacz także:  Harry przyleciał na pogrzeb księcia Filipa. Nie było z nim Meghan

Książę William żegna księcia Filipa. Pokazał wzruszające zdjęcie

Książę William opublikował zdjęcie księcia Filipa i swojego syna - kilkuletniego księcia George'a. Widzimy, że najstarszy członek rodziny królewskiej z radością spełniał się w roli pradziadka.

- Życie mojego dziadka było służbą - dla jego kraju i Wspólnoty Narodów, dla jego żony i królowej oraz dla naszej rodziny. Czuję się szczęśliwy, że nie tylko był dla mnie przykładem, ale także był obecny w moim dorosłym życiu - zarówno w dobrych chwilach, jak i w najtrudniejszych. Zawsze będę wdzięczny, że moja żona miała tyle czasu na poznanie mojego dziadka i za życzliwość, jaką jej okazał. Moje dzieci zawsze będą miały specjalne wspomnienia, gdy ich pradziadek przyjeżdżał w swoim powozie, aby je odebrać i widziały na własne oczy jego zaraźliwą chęć przeżywania przygód, a także jego psotne poczucie humoru! Mój dziadek był niezwykłym człowiekiem i należał do niezwykłego pokolenia. Kate i ja będziemy nadal robić to, czego by chciał i będziemy wspierać królową w nadchodzących latach. Będzie mi go brakowało, ale wiem, że chciałby, żebyśmy wykonali tę pracę - podsumował książę William.