Obserwuj w Google News

Dziennikarz TVN miażdży serial "Królowa". "Przaśna, żenująca. Jak wam nie WSTYD?"

2 min. czytania
29.06.2022 13:49

Michał Cessanis z "Dzień dobry TVN" ostro skrytykował serial "Królowa" z Andrzejem Sewerynem w roli drag queen Loretty. Partner Pawła Rabieja jest zażenowany tym, co zobaczył w produkcji Netfliksa. Nawet on uważa, że twórcy przegięli w pokazywaniu Polski jako homofobicznego zaścianka. 

Królowa
fot. YouTube/Netflix

Serial "Królowa" miał być polskim hitem Netfliksa. Po zapowiedziach produkcji z genialną metamorfozą Andrzeja Seweryna wcielającego się w artystkę drag queen i doborowym towarzystwem Marii Peszek widzowi liczyli na prawdziwą ucztę, ale pierwsze recenzje "Królowej" są, delikatnie mówiąc, nie najlepsze.

Tomasz Raczek ocenił serial "Królowa" jako "straconą szansę na coś wyjątkowego i genialnego" i dał mu ocenę 6/10. 

To jest ten efekt, że siadamy do takiego serialu, [...] zaczyna się serial i się nim zachwycamy. [...] I tacy jesteśmy pełni dobrej woli, a potem z minuty na minutę, z odcinka na odcinek, wszystko jest takie oklapnięte przez scenariusz i reżyserię - skomentował na swoim kanale. 

Jedyne czym był zachwycony to świetna gra aktorska Andrzeja Seweryna i Marii Peszek oraz bardzo udany debiut Julii Chętnickiej. Jak stwierdził, to zaangażowani artyści dźwigają ten serial, ale nawet im nie udało się ukryć mielizny scenariusza. 

Redakcja poleca

"Królowa": Michał Cessanis z TVN skrytykował serial Netfliksa 

Znany z "Dzień dobry TVN" dziennikarz i podróżnik Michał Cessanis również nie kryje rozczarowania serialem. Partner Pawła Rabieja napisał na Instagramie miażdżącą recenzję "Królowej", w której podkreślił, że twórcy przesadzili z pokazywanie Polski jako homofobicznego zaścianka. Ukazaną historię uważa za tak niewiarygodną i przerysowaną, że aż poczuł ciarki żenady, gdy to oglądał.

UWAGA, TO BARDZO KRYTYCZNA RECENZJA. Serial Królowa na Netfliksie. Jedna z najgorszych produkcji, jaką widziałem. Stereotypowa na maksa, przaśna, żenująca. Pokazująca Polskę jako totalny zaścianek, z górnikami maczo, których ratują drag queen i geje. W zapyziałej Polsce ze starymi autobusami PKS, z obrzydliwą stołówką w kopalni, szpitalem sprzed 30 lat, z walącymi się domami, mieszkaniami ze skrzypiącymi drzwiami i biedamieszkańcami. Brakuje tam tylko białych niedźwiedzi na ulicach - pisze Cessanis. 

Reporter uważa, że twórcy, a także poniekąd aktorzy wcielający się w główne role, powinni się wstydzić tego dzieła. 

Jak wam nie wstyd, Mario Peszek i Andrzeju Sewerynie, i twórcy serialu, że stworzyliście coś tak stereotypowego i infantylnego? Tak, Polska jest homofobiczna. Tak, Polska w wielu miejscach jest brzydka. Ale nawet mnie ten serial obraża, więc nastąpiło przegięcie - podsumował w swoim wpisie. 

Oglądaliście już "Królową"? 

Te polskie gwiazdy dokonały coming outu
10 Zobacz galerię
fot. Iliya Pitalev/SPUTNIK Russia/East News