Obserwuj w Google News

„Królowa“: nowy polski serial Netflixa już na platformie. Będzie hitem? [WIDEO]

2 min. czytania
23.06.2022 10:42
Zareaguj Reakcja

„Królowa” zagościła na platformie Netflix. Nowy polski serial serwisu VOD, z Andrzejem Sewerynem w roli głównej, właśnie pojawił się na platformie. Czy będzie hitem?

Królowa - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Królowa” to nowa propozycja platformy Netflix, skupiająca się na losach pewnego mężczyzny, który po latach wraca w rodzinne strony. W młodości opuścił Polskę i swoją córkę, emigrując do Paryża. Teraz wraca na Śląsk, by pomóc swojej córce z problemem zdrowotnym.

Serial opowiada także historię „drugiej natury” głównego bohatera. Sylwester jest bowiem nie tylko wziętym krawcem, ale po godzinach prowadzi także udaną karierę jako drag queen, na której spektakle i wystąpienia stawiają się tłumy osób. Rodzina nie wie jednak o artystycznym hobby mężczyzny. Do czasu. Czy córka i wnuczka oraz mieszkańcy małego śląskiego miasteczka będą gotowi poznać prawdę o Sylwestrze? 

Redakcja poleca

„Królowa” – nowy zwiastun

Serial reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Królowa” – twórcy i obsada 

Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki, twórca najlepiej znany z filmu "Ukryta prawda" z Robertem Więckiewiczem i Billem Pullmanem czy seriali "Klangor", "Diagnoza" i "Ultraviolet". Pomysłodawcą serialu jest Arni Olafur Asgeirsson, za scenariusz odpowiadają Kacper Wysocki, Árni Ólafur Ásgeirsson i Ottó Geirborgi.  

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Andrzej Seweryn, Julia Chętnicka oraz aktorka i piosenkarka Maria Peszek. W pozostałych rolach pojawią się także: Kova Rea, Paweł Koślik, Henryk Niebudek, Piotr Witkowski, Veronique Bisciglia, Lucas Adelon Rembas, Himera, Lucy d’Arc, Bartłomiej Bobrowski aka Graża Grzech, Lola Eyeonyou Potocki, Mariusz Ząbkowski Dżag, Soa de Muse, Keiona.

„Krolowa” – gdzie oglądać serial?

Czteroodcinkowy serial jest już dostępny na platformie Netflix. Warto zwrócić uwagę, że data premiery serialu jest nieprzypadkowa. 23 czerwca w Polsce wypada bowiem Dzień Ojca, a kontekst rodzicielskiej miłości i poprawy stosunków z własnymi dziećmi stanowi jeden z głównych motorów napędowych opowieści.

Czytaj także:  Zlot fanów Radia ZET na Open'er Festival 2022. Wygraj karnety i lot helikopterem

RadioZET.pl/YouTube/Netflix

Disney+ - logo
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Disney+