Obserwuj w Google News

TVP organizuje Koncert Piosenki Wojskowej Państw NATO. Lista wykonawców wzbudziła drwiny [FOTO]

2 min. czytania
12.08.2022 15:47
Zareaguj Reakcja

Koncert Piosenki Wojskowej Państw NATO to impreza organizowana przez TVP z okazji święta Wojska Polskiego. Impreza odbędzie się 15 sierpnia w Elblągu w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki. W sieci ujawniono skład artystów oraz prowadzących. 

Jacek Kurski
fot. AGENCJA SE/East News

Z okazji święta Wojska Polskiego w poniedziałek 15 sierpnia TVP organizuje Koncert Piosenki Wojskowej Państw NATO. Impreza będzie transmitowana w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki. W sieci ujawniono artystów, którzy zaprezentują się na scenie w Elblągu oraz prowadzących.

Skład wykonawców budzi jednak lekki uśmiech, bo co tu dużo mówić, TVP nie sięgnęło po pierwszoligowe gwiazdy, w dodatku niektóre kojarzą się ze słynną peerelowską imprezą w Kołobrzegu. Część z artystów miała już okazję zaśpiewać na koncercie "Murem za polskim mundurem", więc ich obecność na kolejny wydarzeniu organizowanym przez TVP specjalnie nie dziwi. Kogo zobaczymy tym razem? 

Redakcja poleca

Koncert Piosenki Wojskowej Państw NATO - kto wystąpi?

W koncercie o dość pompatycznej nazwie wezmą udział zarówno dawne gwiazdy estrady, jak i nowi, dopiero przebijający się artyści. Na scenie w Elblągu zaśpiewają: Jan Pietrzak, Trubadurzy, Halina Frąckowiak, Filip Lato, Dagmara Bryzek, Julia Belei, Thre Voci, Marien oraz Captain Jack

W social mediach TVP zapowiedziało koncert zdjęciem prowadzących ubranych w stroje moro. Imprezę poprowadzą Tomasz Kammel, Aleksander Sikora, Ida Nowakowska i Karolina Pajączkowska.

Jak możemy się domyślić, repertuar zapewne będzie nawiązywał do wojska, a skoro tak, można się spodziewać, że wśród zaprezentowanych hitów znajdzie się nieśmiertelny kawałek Trubadurów "Przyjedź mamo na przysięgę". Niewykluczone, że publiczność usłyszy także nowe aranżacje piosenek "Nasza kompania" czy "Wojsko od rana śpiewa" wykonywane kiedyś przez Halinę Frąckowiak i grupę ABC. 

Internauci zwrócili uwagę na obecność Jana Pietrzaka. Słynny autor pieśni "Żeby Polska była Polską" nie ukrywa, że jest zwolennikiem obecnego obozu rządzącego, często także pojawia się w TVP Info w roli komentatora. Internauci drwią, że TVP najwyraźniej chce zafundować widzom klimat jak z peerelowskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.

Co tam robi Pietrzak? Trzeba kontynuować tradycję Kołobrzegu'82 - czytamy w komentarzach na portalu Plotek. 

Komuna wraca. Kołobrzeg 2022

Ale skansen

Śmiesznota i żenada na całego

Taki trochę Festiwal Piosenki Żołnierskiej. Ogólnie cenie NATO, ale koncert piosenek NATO z okazji Święta Wojska Polskiego brzmi dziwnie. Równie dobrze mogłyby to byś dowolne piosenki armii świata. Jeszcze gdyby to śpiewały np. chory różnych armii sojuszniczych, w oryginale, to byłoby super. Albo Tapsy zagrane przez Marines. A tak Pietrzak będzie śpiewał przetłumaczony na polski hymn marines.

Obejrzycie? 

koncert tvp
fot. Instagram:@badzmyrazem.tvp