Obserwuj w Google News

Kinga Rusin odpowiedziała na krytykę Magdaleny Ogórek. Ostre słowa: "Twarz TVPiS, symbol hańby" [FOTO]

Maciej Friedrich
2 min. czytania
26.08.2022 15:09
Zareaguj Reakcja

Magdalena Ogórek postanowiła skrytykować Kingę Rusin, a dziennikarka nie dała długo czekać na odpowiedź. Była gwiazda TVN w ostrych słowach oceniła publiczną telewizję i samą Ogórek. Szykuje się medialna wojna?

Kinga Rusin Magdalena Ogórek
fot. screen: Instagram @kingarusin / @magdalena.ogorek

Kinga Rusin to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek i prezenterek, która wielką karierę zawdzięcza współpracy ze stacją TVN. Choć doświadczenie zyskiwała między innymi jako prezenterka Telewizji Polskiej, to jednak współpraca z telewizją komercyjną zjednała jej najwięcej fanów. W 2005 roku dołączyła do ekipy "Dzień Dobry TVN", co okazało się zawodowym strzałem w dziesiątkę. Dziś Kinga uznawana jest za gwiazdę, choć jej drogi z TVN niespodziewanie rozeszły się w sierpniu 2020 roku.

Rusin jednak nie porzuciła swojej misji przekazywania informacji ze świata i jest aktywna w mediach społecznościowych. Znana z zaangażowania w ochronę środowiska i akcje społeczne dziennikarka nieustannie walczy o swoje przekonania. Nie jest tajemnicą, że Kinga nie zgadza się z polskim rządem, promującym jej zdaniem postawy konserwatywne, uderzające w mniejszości narodowe i seksualne oraz otwarcie propagujące prawicowe przekonania.

ZOBACZ TAKŻE:  Najbardziej zaskakujące paski TVP [GALERIA]

Redakcja poleca

Kinga Rusin ostro o Magdalenie Ogórek. Była gwiazda TVN ostro o TVP

Magdalena Ogórek, znana z propagandowych wypowiedzi i wielokrotniej krytyki TVN, zaatakowała Kingę Rusin. Zarzuciła jej mowę nienawiści i frustrację. Była gwiazda konkurencyjnej stacji postanowiła ostro odpowiedzieć, i po raz kolejny zasugerowała, że Ogórek jest nikim innym, jak kolejną marionetką dalekiej od obiektywizmu Telewizji Polskiej.

- Ogórek, chorągiewka, która stała się twarzą TVPiS, najbardziej zeszmaconej, hejterskiej instytucji medialnej w służbie władzy, apeluje do mnie o „powściąganie emocji”. Apeluję więc do mnie, do nas, żebyśmy spokojnie i beztrosko, z popcornem w dłoni, akceptowali szambo płynące z TVP, publicznej instytucji ukradzionej przez pisowski rząd, żebyśmy przymknęli oko na to, co jej horda wyrabia z naszym krajem. Niedoczekanie!  Obóz Ogórek, Jakimowicza, Kurskiego na naszych oczach, rozkrada i niszczy Polskę! Doprowadził nas do narodowej, finansowej i ekologicznej katastrofy! - napisała Kinga na swoim profilu na Instagramie.

Była gwiazda TVN nie oszczędziła także Jacka Kurskiego i Jarosława Jakimowicza.

- „Ogórki”, „Jakimowicze” i Kurski są dla nas, większości Polaków, symbolami hańby, twarzami kur*izji, kłamiącej i jątrzącej non-stop, szczującej na ludzi, wpychającej nam chamską propagandę i słono opłacanej z naszych podatków, telewizji będącej narzędziem ludzi, którzy dokonali zamachu na polską konstytucję, niezależne sądy i trybunały, na wolność polskich kobiet i edukację naszych dzieci (...) Ogórek jest częścią czegoś wyjątkowo odrażającego. Wszystko, co do tej pory o niej powiedziałam, podtrzymuję. I nie, nie pozwała mnie - bo wie, że mówię prawdę - czytamy.

Myślicie, że Magdalena odpowie na ostre słowa Kingi?