Zamknij

Edyta Górniak wydała oświadczenie po wyzwiskach Rafalali. "Uderza w całe LGBT"

10.06.2022 10:20

Edyta Górniak w ostatnich dniach naraziła się transseksualnej celebrytce Rafalali, która zwyzywała ją w sieci po nieprzyjemnym spotkaniu na dworcu. Teraz diwa zabrała głos w tej sprawie.

Górniak i Rafalala
fot. VIPHOTO/East News/Instagram/edytagórniak/screen

Przed kilkoma dniami transseksualna celebrytka Rafalala opublikowała w sieci nagrania z dworca kolejowego, na których widać jej krótką i niezbyt przyjemną wymianę zdań z Edytą Górniak. Jak się okazało, obie panie podróżowały w tym samym kierunku i przypadkiem spotkały się na peronie. Rafalala miała filmować peron i opowiadać o swojej podróży, kiedy ktoś zawiadomił o tym Górniak. Diwa, przekonana, że to głównie ona jest filmowana, zwróciła uwagę, że nie wolno filmować kogoś bez jego zgody. Odnosząc się do "operatorki" użyła jednak formy męskiej, co nie spodobało się transseksualnej performerce.

Z sytuacji tej wywiązała się niemiła sprzeczka, po której w stronę Górniak, już za jej plecami, padły nieprzyjemne słowa.

Zobacz także: Rebel Wilson dokonała coming outu. Pokazała zdjęcie partnerki [FOTO]

Edyta Górniak wydała oświadczenie po wyzwiskach Rafalali. "Uderza w całe LGBT"

Edyta Górniak już wcześniej odniosła się do całej sytuacji, stwierdzając m.in., że to "że ktoś zmienił płeć, nie oznacza, że zwalnia go to z kurtuazji, życzliwości i normalności wobec innych. Takie zachowanie i taki język komunikacji bardzo źle także wpływa na opinię ludzi na temat całego Gay Community" - podsumowała.

Teraz wydała w tej sprawie dłuższe oświadczenie, w którym stwierdziła, że od lat jest zaprzyjaźniona ze społecznością LGBT+, na dowód czego załączyła podziękowanie od jej przedstawicieli.

Od ponad 25 lat współpracuje z osobami z tzw. środowiska LGBT. Są to ludzie nadzwyczaj utalentowani i kreatywni. Z oczywistych względów, uwielbiam Artystów. Pisze – tak zwanego – bo podziały są dla mnie czymś nienaturalnym. Podziały widzi ten – kto ma je w sobie. Wszelkie upodobania od religijnych, przez polityczne do seksualnych, są wyznaniem lub przekonaniem osobistym. Każdy, w równym stopniu – ma prawo do siebie. Jestem osobą, która zawsze będzie wnosić białą flagę, kiedy jest to możliwe. Jednak nie wyrażam zgody na żaden stopień agresji i tylko w tym zakresie tolerancji nie wykażę - zaznaczyła ostro diwa.

Na koniec gwiazda stwierdziła, że zachowania Rafalali tylko uderzają w środowisko LGBT+, zamiast być dla niego wsparciem.

Niezależnie od upodobań i różnić wszystkich nas obowiązuje człowieczeństwo. Takie zachowanie, jakiego doświadczyłam na dworcu uderza w całe środowisko LGBT i wprowadza ludzi w błąd, pozostawiając mylne wyobrażenia i pole do niesprawiedliwej oceny wszystkich - stwierdziła Górniak.

Górniak 1
fot.

Instagram/edytagorniak/screen

Górinak 2
fot.

Instagram/edytagorniak/screen

Górniak 3
fot.

Instagram/edytagorniak/screen